“Tasarım Yönü Kuvvetli ve Yüksek Performanslı Ürünlerimizle Fark Yaratıyoruz”

Yapı Malzemesi Söyleşileri serimizin ikinci konuğu bu yıl RAF Yapı Malzemesi Ödülü'ne layık görülen Kalekim'in Marka Müdürü İlker Emiroğlu oldu. Kendisine ödül aldıkları "Artcrete" ürününü sorduk.

Ezgi Can Cengiz: Ürününüz ile RAF Yapı Malzemesi Ödülü’nü kazandınız, bize ürününüz Artcrete’den bahsedebilir misiniz?

İlker Emiroğlu: Hem duvar hem zeminde uygulanabilen ödüllü dekoratif kaplama malzemesi Artcrete ile yapı sektörüne yeni bir soluk getirdik. Üretim sürecinden satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamalarda en iyi çözümleri sunan bir marka olarak, yenilikçi ürünlerimizle sektörde fark yaratmaya devam edeceğiz. Aldığımız prestijli ödüller, Kalekim’in başarılı çalışmalarının bir kez daha tescillenmesi anlamını taşıyor ve yeni ürünleri hayata geçirmek konusunda bizi çok motive ediyor.

Kale Boya’nın, yalın tasarıma ve esnek bir yapıya sahip kaplama malzemesi Artcrete, yüksek mukavemetli, darbelere, çizilmelere ve suya dayanıklı yapısıyla öne çıkıyor. Hem duvar hem de zeminde kullanılabildiği için efekt bütünlüğü sağlayan Artcrete, farklı uygulama teknikleri ile farklı desenler yaratma imkanı sunuyor. İlhamını sanattan alan, beton kadar güçlü Artcrete, ismini de, İngilizce sanat (art) ve beton (concrete) kelimelerinin bileşiminden alıyor. Suya karşı dayanıklı olan Artcrete, banyo gibi ıslak hacimlerde dahi kullanılabiliyor. Artcrete ayrıca dışarıdan içeriye su geçirmemesine rağmen, içerideki nemi dışarıya atabilme kabiliyeti ile binaların nefes almasını sağlıyor.

Artcrete, iç ve dış cephe duvarlarında, iç cephe zeminlerinde; kara sıva, beton gibi mineral yüzeylere, eski su bazlı boyalı yüzeylere ve alçı sıva, alçı levha üzerine uygulanabiliyor. Seramik kaplı yüzeylere de uygulanabilen Artcrete’in deseni, çelik mala veya efekt mala ile veriliyor. Renk Ustası’nın 24 farklı rengi kullanılarak binlerce renk elde edilebilen Artcrete’in üzeri Artcrete Coat ile kaplanıyor ve uygulama yıllar sonra da tekrarlanabiliyor.

Markanızın mimarlarla ilişkisini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kalekim olarak, inşaat sektörüne yönelik yeni ürün geliştirme sürecinde yenilikçi projelerimizle öne çıkıyoruz. İnşaat sektöründe kullanılan seramik yapıştırıcısından derz dolguya, ısı ve su yalıtımı ürünlerinden dekoratif sıva ve boyaya, endüstriyel zemin ürünlerinden her türlü harç ve katkı malzemelerine kadar çok geniş yelpazede üretim yapıyoruz. Üretim sürecinden, satış sonrası hizmetlere kadar tüm aşamalarda en iyi çözümleri sunarak mükemmel müşteri deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.

Kale Boya olarak standart iç ve dış cephe uygulamalarının yanı sıra, tasarım yönü kuvvetli ve yüksek performanslı ürünlerimizle fark yaratıyoruz. Bu çerçevede mimarlara da ulaşarak, onların geri bildirimlerini alıyor ve rapor ettiğimiz önerilerin, en kısa sürede değerlendirilmesini sağlıyoruz. Böylece müşterilerimizin kullanım alışkanlıklarını da yakından anlayarak ürün ve hizmetlerimizi sürekli geliştiriyoruz.

Sektörün önemli bir ihtiyacını karşılayan ve ilk olarak Kalekim tarafından geliştirilen, modern yapıların yeni trendi Betonart ile 2011’de yine Raf Ödülü’ne layık görülmüştük. Betonart farklı formlarda kullanım alternatifleri sunarak, ilk günden itibaren tasarımcıların ve mimarların yaratmak istedikleri mekanlar için vazgeçilmez bir ürün oldu. Betonart’ın sağlıkla buluştuğu yine Türkiye’de ilk ve tek Kalekim tarafından geliştirilen Betonart Fresh ise aynı zamanda iç mekanlardaki sigara, kızartma veya kimyasal kokuları giderme özelliğine sahip. Bu sayede tek bir dokunuş ile beton görünümünün yanı sıra sağlıklı mekanlar yaratmak artık mümkün.

Yarışmaları takip ediyor musunuz?
Yarışmaları takip ediyor ve katılıyoruz. Yenilikçi ürünlerimiz ve modern uygulamalarımızla attığımız önemli adımların, ulusal ve uluslararası platformlarda ödüllendirilmesinden dolayı da gururluyuz.

Etiketler

1 Yorum

  • neil-eldem says:

    Sevgili Yazar,

    Kisa yazinda uzun cigliklar, belli ki kabuslara cevrilmis, gecesinde ve gunduzunde. Ne yazik ki isabetle degindigin gibi, kentsel donusumle kentliler de donusmus, ve hepsi buna razi, asil sorunda bu sanirim, sikayet eden yok. Koca bir mahalleyi manaviyla kasabiyla bahceli evleriyle bir apartmana tikmak, hayat tarzini ve dogayi degistirmek, ve en elimi gelecekten calmak, sanirim bunun en buyuk faturasini bizden cok bizden sonrakiler odeyecek.

    Neil Eldem

Bir cevap yazın