Reklam

Türkiye’nin en çok izlenen online mimarlık yayını olan Arkitera.com, açıldığı günden beri yayıncılık anlayışını sürdürülebilir kılmış, çağın yeniliklerinden de güç kalarak izleyici kitlesini düzenli olarak arttırmıştır. Mimarlık dünyasının önemli bir başvuru kaynağı ve demokratik buluşma platformu haline gelen Arkitera.com, sektörün her kesiminden ve her yaş grubundan mimarlara, mimarlıkla yakın ilişki içindeki pek çok meslek gruplarına aynı anda hizmet etmektedir.

Arkitera.com Okurun Ne İşine Yarar?

Türkiye’den ve dünyadan güncel haberler, projeler, etkinlik ve yarışmalar, iş arayanlar için ilanlar, gündemdeki konular ile ilgili yapılan söyleşiler sitenin belli başlı içeriğini oluşturmaktadır. Okurlar, gerek sosyal medya aracılığıyla gerekse de doğrudan Arkitera.com’a girerek gündeme dair gelişmelerden haberdar olmaktadır.

Arkitera.com Firmanın Ne İşine Yarar?

Farklı yaş gruplarından sektör profesyonellerine en hızlı ve güncel yoldan ulaşmak isteyen firmaların en önemli reklam mecralarından birisi Arkitera.com’dur. İnternet aramalarında her zaman üst sıralarda çıkan Arkitera.com’un bu özelliğinden faydalanarak ürünlerinizi etkin bir yoldan tanıtmanız ve sitenize trafik yaratmanız mümkündür.

Hangi Tanıtım Alanı Benim İçin Uygun?

Ürün Tanıtımı

Yeni çıkan ya da halihazırda piyasada satışta olan bir ürününüz varsa, ürünü anlatmak, teknik detaylarından bahsetmek, referanslarınıza yer vermek istiyorsanız sizin için en uygunu Ürün Tanıtımı sayfasıdır. Sizden istenen boyutta metin ve görseli göndermeniz durumunda tanıtım sayfanız editörler tarafından hazırlanmakta ve Arkitera.com’un ana sayfasında 1 hafta süreyle yayınlanmaktadır. Sonrasında ise Arkitera.com’un Ürün bölümünde görünürlüğünü sürdürmektedir.

Tanıtım sayfalarında firmanın iletişim bilgileri, sosyal medya adresleri, internet sitesine doğrudan bağlantının yanı sıra detaylı bilgi formu ile okuyucular doğrudan firmalara ulaşabilmektedir. Dilerseniz https://www.arkitera.com/tanitim-ekle/ ürün tanıtımlarınızı kendiniz de ekleyebilirsiniz.

Hangi Ürünle Yapıldı?

Arkitera.com’da yeni bir reklam alanı olan “Hangi Ürünle Yapıldı?” malzeme ve kullanım alanlarına dair kullanıcının merakını, üreticinin referans ihtiyacını gidermeyi hedeflemektedir. Bu alanda firmanızın ürünlerinin kullanım alanlarını önemli örnekler üzerinde gösterme imkanı yakalarken aynı zamanda mimarlara ürün ile ilgili iletişime geçme fırsatını da sunuyor olacaksınız.

Arkitera Ürün Bülteni
Ayda bir e-bülten üyelerine gönderilen ürün bülteni, güncel ürün tanıtımlarını bir başlık altında toplamaktadır.

Arkitera Tanıtım Bülteni
Ürün ve hizmetlerin tanıtılması amacı ile tek bir firma için hazırlanır. Haftada bir Arkitera.com üyelerine e-bülten olarak gönderilmektedir. Bu ürünü, tekil ürün tanıtımı, yeni ürün lansmanları için kullanabileceğiniz gibi fuar-etkinlik davetleriniz için de kullanabilirsiniz.

Banner Alanları
Bannerlar, kampanya, fuar katılımları, etkinlik duyuruları, yeni ürün lansmanı için en uygun tanıtım alanıdır. Tek başına yeterli olabileceği gibi farklı tanıtım alanları ile beraber kullanılması her zaman tavsiye edilmektedir. Arkitera.com’da “Dev Banner, Süper Banner, Vitrin, Manşette Reklam” gibi farklı banner alanları bulunmaktadır.

Bölüm Sponsorlukları

Arkitera.com’un ana sayfasında yer alan Haberler, Söyleşi, Görüş, Proje, Kariyer, Yarışma veya Arama bölümlerine sponsor olarak, firmanızın Arkitera.com’un en çok kullanılan sayfalarında görünür olmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Nasıl Kullanabilirim?

Günümüzde bir bilgiyi doğrudan ve hızlıca hedef kitleye ulaştırmanın en etkili yollarından birisi kuşkusuz sosyal medya. Sosyal medyanın gücünün hissedilmesinin başladığı yıllarda bunu farkeden Arkitera.com, açtığı hesaplar ile kendi sektöründe rakipleri arasında, bu konuda da, öncü konumdadır. Arkitera.com’un sosyal medya kanallarını kullanarak ürün lansmanlarınızı,
tanıtımlarınızı, etkinlik duyurularınızı yapıp daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Instagram

Günümüzde en hızlı etkileşim alınan ve geri dönüşü en yüksek tanıtım metodlarının başında sosyal medya geliyor. Bunların arasında belki de en fazla öne çıkanı ve en fazla etkileşim sağlananı Instagram. Doğru kurgulanmış ve göze hitap eden ürün fotoğraflarınız, görselleştirmeleriniz için en doğru alan Instagram’da post yayını yapmak. Burada yapacağınız tanıtımlarla kendi sosyal medya hesaplarınıza takipçi kazandırabilir, ürünlerinizi en kısa yolda hedef kitleniz ile buluşturabilirsiniz.

Link ekleme özelliğinden dolayı story paylaşımları ise kampanyalarınız, etkinlik, fuar duyurularınız, e-davetiye paylaşımlarınız için en doğru yöntem. Kısa video çekim-paylaşım özelliğinden dolayı da showroom, mağaza açılışlarınız, kısa söyleşiler, ürün tanıtımları için de doğru bir kanal.

Youtube

Bilgilendirici ürün tanıtımı-inceleme videoları, referans proje tanıtımları, özel projeler için en doğru platform.

Pinterest

Sosyal medyanın sessiz ama en etkili oyuncularından birisi Pinterest. Mimarlık ofislerinin ilham toplama kaynağı olan Pinterest, Arkitera.com’un en hızlı büyüyen ve fazla trafik kazandıran sosyal medya kaynaklarından. Arkitera.com’un Pinterest hesabında size özel oluşturulacak panolar ile ürünlerinizi anlatabilir, web sitenize trafik yaratabilirsiniz.

Arkitera’ya reklam vermek ve detaylı bilgi almak için [email protected]