Tarek Merlin ile “Mimarlığın Keyif Hali”

Altıncı bölümünü yayınladığımız AnylabTALKS podcastinde bu hafta mimar Nurgül Yardım Meriçliler, Feix&Merlin Architects Kurucu Ortağı mimar Tarek Merlin ile konuşuyor.

Tarek Merlin; Bartlett School of Architecture’dan mezun olduktan sonra Foster + Partners Londra ofisinde çalışıyor. Sonrasında Alsop Architects’e katılan Merlin, burada birçok projede önemli roller üstleniyor. Philippe Starck’ın kurucu ortağı olduğu Yoo’da iç mekan projelerinde deneyim kazanıyor. 2006 yılında, kültürel ve kamusal projelerin yanı sıra ofis ve altyapı projeleri de tasarlayan Feix&Merlin Architects’i Julia Feix ile birlikte kuruyor.

Bu söyleşide Tarek Merlin; tasarladıkları mekanlar ile ortak çalışma ortamlarına sağladıkları katkılardan, projelerdeki müşteri ilişkilerinden ve değişim ile ilgili neden umutlu olduğundan bahsediyor.

Mimar Nurgül Yardım Meriçliler tarafından hazırlanan bir AnylabTALKS podcast serisinin her bölümünde mimar, tasarımcı veya akademisyenler ile söyleşiler yapılıyor ve bu söyleşilere Spotify ve Apple Podcasts üzerinden erişilebiliyor.

Tarek Merlin söyleşisine, aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Anylabtalks

Anylab Mimari İletişim Platformu ve Deneysel Stüdyo tarafından Londra’da başlatılan bir podcast serisidir. Mimari ve ilişkili disiplinlerde; farklı perspektiflere ve tecrübelere sahip; samimi ve meraklı kişilerin portrelerini ortaya koymaktadır. Mimar Nurgul Yardim Meriçliler, kendi alanlarında derin bir etkisi olan ve daha geniş bir konuşmaya katkıda bulunan, disiplinde önde gelen veya yükselen bir isimle bu söyleşileri gerçekleştirmektedir. Anylabtalks, konukların kişisel hikayeleri, projeleri, araştırmaları ve gelecek tasvirleri üzerinden tartışmalar yaparak; mimari ve tasarım uygulamalarının dünyadaki yerine farklı bakış sunmaktadır. Buradaki sohbetlerin amacı dünyadaki farklı lokasyonlardaki ve deneyimlerdeki dinleyicilere yeni kapılar açacak olmasıdır.

www.anylab.co

Etiketler

Bir cevap yazın