Patrik Schumacher ile Günümüzdeki Yaratıcılık ve Mimarlık Üzerine

AnylabTALKS, mimar Nurgül Yardım Meriçliler tarafından hazırlanan bir podcast serisidir.

Geçtiğimiz hafta başladığımız, her hafta perşembe günü yayınlanması planlanan AnylabTALKS podcast serisinin 2. bölümünde mimar Nurgül Yardım Meriçliler,  Zaha Hadid Architects’in başındaki isim Patrik Schumacher ile konuşuyor. Bu söyleşi Londra’daki Zaha Hadid Architects ofisinde kaydedildi. Hem felsefe hem de mimarlık alanındaki eğitim geçmişiyle günümüzde mimarlık dünyasındaki etkili figürlerden biri olan Patrik Schumacher’in modern mimarinin en büyük isimlerinden birini taşıyan dünyaca ünlü firmadaki liderliğinden; günümüzdeki yaratıcılık ve teknoloji için olan tutkusundan ve Zaha Hadid’den bahsediyoruz.

“Gerçek dünyada tasarımın ne anlama geldiğini bilmeseydim iyi bir eğitimci ve düşünür olamaz; teori ve eğitimin içinde bulunmasaydım iyi bir tasarımcı olamazdım.” 

“Zaha’yı enerjisi ile yanımda olan bir arkadaş olarak özlüyorum.”

AnylabTALKS, mimar Nurgül Yardım Meriçliler tarafından hazırlanan bir podcast serisi. İngilizce olarak gerçekleşen bu serinin her bölümünde mimar, tasarımcı veya akademisyenler ile söyleşiler gerçekleşiyor. Gerçekleşen tüm bölümlere spotify veya apple podcasts üzerinden “anylabtalks” yazarak erişebilirsiniz.

Apple Podcasts:

https://podcasts.apple.com/gb/podcast/creativity-architecture-our-time-patrik-schumacher/id1455481789?i=1000443479126

Spotify:

https://open.spotify.com/episode/10rxLOmMRVgRG8WFABvQAK

Soundcloud RSS:

Etiketler

Bir cevap yazın