Juliette Mitchell ile “Mimarlıkta Kelimelerin Gücü”

Beşinci bölümünü yayınladığımız AnylabTALKS podcastinde bu hafta mimar Nurgül Yardım Meriçliler, serbest yazar ve editör Juliette Mitchell ile konuşuyor.

Juliette Mitchell kariyerinde her zaman kelimelerle iç içe olan ve yıllarca Penguin Books’ta editörlük yapan bir yazar. Mimarlık ve ilgili disiplinler için kurduğu bir yazı danışmanlığı firması olan Architypal’ı yönetiyor. Architypal; mimari pratiklere üretimleri hakkında nasıl yazmaları gerektiği üzerine pratik ipuçları sunuyor.

Architypal ile birlikte çalışan kurumlar ve ofisler oldukça çeşitlenmiş durumda; RIBA, Museum of Architecture, Bartlett School of Architecture, Archiboo, IF_DO, Studio Egret West, Citizens Design Bureau, Collective Works bunlardan bazıları.

Bu söyleşide Mitchell, insanların zihnini değiştirmek ve bir şeyleri gerçekleştirmek için mimaride öyküler anlatmanın gücünden bahsediyor. Eğer siz de üretimlerinizi ifade etmekte zorlanıyor veya daha farklı bir anlatım yapmak istiyorsanız Juliette Mitchell’in fikirlerini dinleyebilirsiniz.

Mimar Nurgül Yardım Meriçliler tarafından hazırlanan bir AnylabTALKS podcast serisinin her bölümünde mimar, tasarımcı veya akademisyenler ile söyleşiler yapılıyor ve bu söyleşilere Spotify ve Apple Podcasts üzerinden erişilebiliyor.

Juliette Mitchell söyleşisine, aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Anylabtalks
Anylab Mimari İletişim Platformu ve Deneysel Stüdyo tarafından Londra’da başlatılan bir podcast serisidir. Mimari ve ilişkili disiplinlerde; farklı perspektiflere ve tecrübelere sahip; samimi ve meraklı kişilerin portrelerini ortaya koymaktadır. Mimar Nurgul Yardim Meriçliler, kendi alanlarında derin bir etkisi olan ve daha geniş bir konuşmaya katkıda bulunan, disiplinde önde gelen veya yükselen bir isimle bu söyleşileri gerçekleştirmektedir. Anylabtalks, konukların kişisel hikayeleri, projeleri, araştırmaları ve gelecek tasvirleri üzerinden tartışmalar yaparak; mimari ve tasarım uygulamalarının dünyadaki yerine farklı bakış sunmaktadır. Buradaki sohbetlerin amacı dünyadaki farklı lokasyonlardaki ve deneyimlerdeki dinleyicilere yeni kapılar açacak olmasıdır.

www.anylab.co

Etiketler

Bir cevap yazın