“Jenerasyonlar Değişiyor, Değiştikçe İş Yapma Şekilleri de Değişiyor”

Tuna ile Ofis Sohbetleri'nin yeni konuğu Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık'ın kurucu ortağı Kerem Erginoğlu.

15 günde bir Arkitera’nın YouTube kanalında yayınlanan “Tuna ile Ofis Sohbetleri” söyleşi serisinin üçüncüsüne Kerem Erginoğlu konuk oluyor. Cemal Çobanoğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı söyleşinin diğer konuğu Tuna Ofis Satış & Pazarlama Bölüm Başkanı ve Tuna Girsberger Genel Müdürü Mehmet Arda. 

1993 yılında Kerem Erginoğlu ve Hasan Çalışlar tarafından kurulan Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık, günümüzde mimarlık, kurumsal kimlik ve kentsel tasarım alanlarında projeler geliştiriyor, uygulama ve kontrol yapıyor. 


Ganja AVM


Tuna Ofis ürünlerinin kullanıldığı Özyeğin Üniversitesi ES-LAB

Erginoğlu söyleşinin başında ofislerini oldukça genç yaşta, Ali Sami Yen Stadyumu’nun yakınında bir mekanda kurduklarını ve daha sonra yaptıkları işlerin bugünlere geldiğini söyledi. Çobanoğlu’nun iki ortağın arasında nasıl bir iş bölümü olduğunu sorması üzerine:

Bütün projelerin tasarım kısmında yer almaya çalışıyoruz. Başta olan beraberlik daha sonra yol ayrımına geliyor. Bazı projeler benim, bazı projeler Hasan’ın üzerine kalıyor.


Ağa Han Mimarlık Ödülleri’ne aday olan Power Station Bakü

“Hasan-Kerem Mutlaka Her İşle İlgilenir”


Amburan Plajı

Ofis içerisindeki yapılanmayla ilgili olarak da

Her işe birimizden birisi mutlaka bakar. Proje yöneticisi, daha tecrübeli ve daha genç arkadaşlarımız var. Herkes kendi boyutlarına göre projeye katılır, sorumluluk alır. 

“Çalıştığınız Yerde Mutlu ve Yaptığınız İşi Seviyor Olmanız”


Piergiorgio Polloni & Stefano Gabriel tasarımı 212 İstanbul

Cemal Çobanoğlu’nun Mehmet Arda’ya istikrarlı çalışan ve firma ilişkinin Tuna Ofis ve Ev Mobilyaları’nda nasıl olduğunu sorması üzerine:

Çalıştığın yerde mutlu olmanın anahtarının istikrar olduğunu düşünüyorum.

Tuna’da 21. senem, genel müdürlüğünü yaptığım Tuna Girsberger bir ortaklık ve ortada tam bir denge söz konusu. Bu dengeyi yönetmek kolay değil. Hem ortaklar hem de profesyonel bir çalışan olarak benim aramda “amaç devamlılığı” olduğu sürece bu iş yürüyor.


Trilax

Tuna Ofis’in Altunizade’deki genel merkezi


Tuna Ofis’in Altunizade’deki genel merkezi

Söyleşinin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Tuna Ofis: http://www.tunaofis.com/

Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık: http://www.ecarch.com

Etiketler

Bir cevap yazın