Chris Hildrey ile “Mimarlık Nasıl Sorumluluk Alır?”

AnylabTALKS podcastinde bu hafta Nurgül Yardım Meriçliler,  Hildrey Studio kurucusu mimar Chris Hildrey ile konuşuyor.

Chris Hildrey kendini, günümüzdeki sosyal meselelere ve kompleks tasarım problemlerine odaklanan bir mimar ve tasarımcı olarak tanımlıyor. Mimar, University of Edinburgh, University College of London ve University of Westminster mimarlık bölümlerindeki lisans ve yüksek lisans eğitim sürecinden sonra Foster + Partners, OMA, Zaha Hadid ve Níall McLaughlin Architects ofislerinde çalışmıştır. Kendi stüdyosunu kurduktan sonra, çalışmaları tasarımın sosyal getirileri ve disiplinler arası işbirliğine eğilen bir dizi alana yayılmıştır.

2017’de Londra’daki Design Museum tarafından düzenlenen Designers in Residence programına seçilen ilk mimar olan Hildrey, bu süreçte ortaya çıkan “ProxyAddress” projesi ile RIBA President Medal ödülünün de en genç sahibi olmuştur. Bu proje ile her yıl seçilen Beazley Designs ödüllerinde de kısa listeye kalmıştır. “ProxyAddress”; evsiz kişilere destek sağlamak ve onların kamu hizmetleriyle bağlantı kurmaları üzerine üretilen bir projedir. (bkz ve bkz:https://proxyaddress.co.uk).

AnylabTALKS, mimar Nurgül Yardım Meriçliler tarafından hazırlanan bir podcast serisi. İngilizce olarak gerçekleşen bu serinin her bölümünde mimar, tasarımcı veya akademisyenler ile söyleşiler gerçekleşiyor. Gerçekleşen tüm bölümlere Spotify veya Apple podcasts üzerinden “anylabtalks” yazarak erişebilirsiniz.

Chris Hildrey söyleşisine, aşağıdaki linkler üzerinden de ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın