Angela Dapper ile Mimarlıkta Kültür ve Değişim

3.bölümünü yayınladığımız AnylabTALKS podcastinde bu hafta mimar Nurgül Yardım,  Grimshaw Architects Londra ofisinde otel, ticari ve kültürel projelerin proje yöneticisi Angela Dapper ile konuşuyor.

Angela, kamusal alanla bütünleşen yapıların araştırılması ve geliştirilmesine odaklanmaktadır.. Grimshaw Architects’e  katılmadan önce, Denton Corker Marshall Architects’in ortaklarından biri olan Angela, Stonehenge Sergi ve Ziyaretçi Merkezi’nin tasarım ve yapımını yönetti. Bu başarısıyla Architect’s Journal dergisinin “Yılın Yükselen Mimarı” yarışmasında kısa listeye girdi. Mimari pratiğinin yanı sıra, Royal Institute of British Architects de Part 3 mesleki uygulama denetmenidir.

Bu söyleşide; mimarlık disiplini içindeki kültür, insan odaklı tasarım ve meslekteki cinsiyet eşitliği üzerine düşünceleri dinleyebilirsiniz. Bu söyleşi Grimshaw Architects Londra ofisinde kaydedilmiştir.

“Mimarlık değişiyor. Bizlerde çalışma şeklimizi, insanlarla nasıl bağlantı kurduğumuzu ve kendimizi nasıl anlattığımızı değiştirmeli ve geliştirmeliyiz.”

AnylabTALKS, mimar Nurgül Yardım Meriçliler tarafından hazırlanan bir podcast serisi. İngilizce olarak yapılan serinin her bölümünde mimar, tasarımcı veya akademisyenler ile söyleşiler gerçekleştiriliyor. Söyleşi serisinin tüm bölümlerine spotify veya apple podcasts üzerinden “anylabtalks” yazarak erişebilirsiniz.

Apple Podcast : https://podcasts.apple.com/gb/podcast/culture-community-change-with-angela-dapper/id1455481789?i=1000444644689

Anylabtalks

Anylab Mimari İletişim Platformu ve Deneysel Stüdyo tarafından Londra’da başlatılan bir podcast serisidir. Mimari ve ilişkili disiplinlerde, farklı perspektiflere ve tecrübelere sahip, samimi ve meraklı kişilerin portrelerini ortaya koymaktadır. Mimar Nurgul Yardim, kendi alanlarında derin etkisi olan ve daha geniş bir konuşmaya katkıda bulunan, disiplinde önde gelen veya yükselen isimlerle bu söyleşileri gerçekleştirmektedir. Anylabtalks, konukların kişisel hikayeleri, projeleri, araştırmaları ve gelecek tasvirleri üzerinden tartışmalar yaparak; mimari ve tasarım uygulamalarının dünyadaki yerine farklı bakış sunmaktadır. Buradaki sohbetlerin amacı dünyadaki farklı lokasyonlardaki ve deneyimlerdeki dinleyicilere yeni kapılar açmaktır.

www.anylab.co

Etiketler

Bir cevap yazın