Dış Mekana Açılan Mutfaklar

Doğrudan dış mekana, avluya, bahçeye, verandaya açılan ferah mutfaklardan oluşan bir proje seçkisi ile sizin de bu atmosferi yakalamanızı sağlayacak ürünlerden oluşan bir haber hazırladık.

Can Monges

Şantiyeden kalan molozların bile yeniden kullanıldığı Can Monges, yerel malzeme ve tekniklerle biyo-mimarlık alanında öncülük ediyor. Ideo Arquitectura, bu renovasyon projesi ile Mallorca’da bir ekolojik mimari örneği sunuyor.

Can Monges’in zemin katta bulunan mutfağının tezgahı kemerli geniş bir pencere önüne yerleştirilirken yine kemerli iki büyük kapı sayesinde doğrudan iç avluya bağlantı bulunuyor.

Kenevir, Limon ve Marés: Doğal Bir Ev

Peloponnese Rural House

Yunanistan’ın Kalamia köyünde pitoresk zeytinliklerle çevrili, Architectural Studio Ivana Lukovic tarafından tasarlanan Peloponnese Rural House, kalabalık kent yaşamından kaçan çift için tasarlanmış bir aile evi.

Peloponnese Rural House’un geniş pencereli mutfağı doğrudan terasa açılıyor. Geniş katlanır kapının önünde el yapımı, yine katlanır ahşap geniş kapılar da bulunuyor.

Zeytinliklerle Çevrili Aile Evi: Peloponnese Rural House

San Ignacio

Meksikalı mimarlık ofisi Palma, Pasifik Okyanusu kıyısındaki bir evi yenileyip genişleterek yaşam alanlarını merkezi bir dairesel yüzme havuzunun etrafında yeniden düzenledi.

Havuz projenin odak noktasını oluşturuyor, dolayısıyla evin mutfağı da geniş kapılar aracılığı ile tropik bitkiler ile süslü dairesel yüzme havuzuna açılıyor.

Dairesel Havuz Etrafında Şekillenen Konut

Londra’da Sıra Ev

Turner Architects, güney Londra’da bir sıra evi yenileyip genişleterek, mevsimlerin değişen renklerini içeriye taşıyan avluların dahil edildiği bir dizi yaşam alanı yarattı.

Kent dışındaki proje örneklerinin ardından Londra’daki bir sıra evin yenilenmesi sırasında yapılan ek yapı içerisindeki mutfağa bakalım.

Yemek odası ve mutfak ek yapının bahçeye en yakın kısmında yer alıyor ve avlulardan biri ile planın ortasında bir oturma odasından ayrılıyor.

Her iki tarafta yaşam ve yemek alanlarını birbirine bağlamak için orta avluyu çevreleyen açılabilir sürgülü kapılar bulunuyor. Yemek ve mutfak alanı, bu alanı kaplayan akordeon biçimli cam kapılar içeri çekilerek bahçeye de açılabiliyor.

Londra’daki Bir Evin Yenilenmesi

Ürün Önerileri

Kalekim Visuelle

poster in hipster interior, minimalism concept concrete interior, 3d illustration

Visuelle ile özgün dokulara sahip yaşam alanları tasarlamak mümkün. Visuelle ile mekanların ruhunu değiştirerek, dünya ve doğayla uyumlu, aynı zamanda bütün ve dengeli yaşam alanları oluşturulabiliyor.

Kalekim Visuelle

ASAŞ REFD77 Katlanır Kapı Sistemleri

Bi-folding özelliğiyle hem içe hem de dışa açılım imkanı sunan REFD77, köşe birleşim özelliği ile de geniş alanlarda daha küçük ve kişiye özel bölümler yaratmak isteyen tasarımcılara yaratıcı ve esnek uygulama imkanları sunuyor.

ASAŞ REFD77 Katlanır Kapı Sistemleri ile Tasarımda Esneklik ve Güvenlik Maksimumda

Cosentino Ethereal Collection

Silestone, Eternal Collection’ın ardından mermer konseptindeki yeni serisi Ethereal Collection’ı piyasaya sundu. Ethereal, beyaz bir tuvale koyu tonlarda ince damarlar çizerek gökyüzünün masalsı güzelliğini kendi tarzında yorumluyor. Mermerden ilham alan Silestone’un ileri seviye ve son teknoloji ürün serisi; Ethereal Dusk, Ethereal Haze, Ethereal Glow ve Ethereal Noctis olmak üzere dört renkten oluşuyor.

Cosentino’dan Ethereal Collection

 

Etiketler

Bir cevap yazın