Dev Sahnesiyle Arenamega Artık Açılışa Hazırlanıyor

Avrupa’nın en büyük gösteri merkezi Arenamega resmi açılış için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı bekliyor. Alan Avrupa’nın en büyük sahnesine sahip.

Avrupa’nın en büyük gösteri merkezi Arenamega Küçükçekmece’de hizmete açıldı… Antik Efes Celsus Kütüphanesi’nin modern bir yorumu olarak dikkat çeken yapının seyirci kapasitesi ise 30 bin kişi. Yapının resmi açılışını ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay Arenamega’nın önemli organizasyonlara ev sahipliği yapacağını ifade ederken “30 dönümlük arazi üzerinde kurulu olan Arenamega , Küçükçekmece’ye değil tüm Türkiye’ye hizmet verecek şekilde uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapabilecek “ dedi. Mekanın sanat ve spor alanında pek çok projeye ev sahipliği  yapacağını söyleyen Yeniay, “Eyfel Kulesi’nde kullanılan demirin iki katı  kadar daha fazla demir kullanılarak uzay çatı sistemiyle oluşturuldu. . Ayrıca  704 metrekarelik  dev sahnesi ile “Avrupa’nın en büyük sahnesi” diye konuştu.

Akustik sistem sesleri yutuyor

Başkan Yeniay alannın özelliklerini şöyle tanımlıyor: “Tavanları, yankı oluşumunu düşüren özel panelli tavan şeklinde imal edilmiştir. Ayrıca tüm yüzeylerde, ses yutucu malzemeler ve  tavandan asılan akustik  sitemler kullanılmıştır. Yatırımla, bireysel sporlar 2 bin 500 metrekarelik  kapalı spor salonu da mevcuttur.“

Ulaşımı çok kolay olacak

Mekana ulaşmanın çok basit bir şekilde olacağını söyleyen Yeniay, “Açık ve kapalı tribündeki toplam 30 bin kişilik izleyici kapasitesi ile devasa bir merkez olan Arenamega’da uluslararası alanda gösteriler de gerçekleştirilecek. 600 araç kapasitesiyle de dikkat çeken Arenamega, Halkalı Merkez Mahallesi,  Aytaç Mevkii’nde, Fatih Caddesi ve Gümrük Yolu arasında konumlandırılarak ulaşım açısından da kolay bir noktada inşa edildi. 

Etiketler

Bir cevap yazın