Troya Yarışması’nın Sonuçları Belli Oldu!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen "Troya Müzesi Serbest Katılımlı, Tek Aşamalı, Ulusal Mimarî Proje Yarışması"nın sonuçları açıklandı.

Yarışma kapsamında, 280 adet şartname, 241 adet yer görme belgesi alınnmış olup, Yaışma Raportörlüğüne 132 adet proje teslim edildi. Yarışma sonuçları, Seçici Kurul’un 27 – 29 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşen değerlendirme toplantıları sonucunda belirlendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen “Troya Müzesi Serbest Katılımlı, Tek Aşamalı, Ulusal Mimarî Proje Yarışması”nın sonuçları şu şekilde sıralanıyor:

Birinci Ödül

Ömer Selçuk Baz (Mimar) (Ekip Başı)
Okan Bal (Şehir Plancısı)
Cenk Kurtel (İnşaat Mühendisi)
Mehmet Yılmaz (Makine Mühendisi)
Berrin Yavuz (Elektrik Mühendisi)

Danışmanlar:
Deniz Ünsal (Müzebilimci, ODTÜ, Columbia Üniversitesi)

Yardımcılar
Ozan Elter (Mimar, Mimar Sinan Üni.)
Ece Özdür (Mimar, Mimar Sinan Üni.)
Melek Kılınç (Mimar, Mimar Sinan Üni.)
Sezi Zaman (Şehir Plancısı, YTÜ)
Ege Battal ( Mimar,Çukurova Üniversitesi)
Elçin Kara (Mimar, İTÜ)

İkinci Ödül

Ercan Ağırbaş (Yüksek Mimar, Sehir Plancısı)

Üçüncü Ödül:

Kutlu İnanç Bal (Mimar – Ekip Bası)
Hakan Evkaya (Mimar)
Cengiz Gündemir (Mimar)

Yardımcılar:
Mehmet Çıkrık
Mehmet YılmazAhmet Zahit Elmas – İnşaat Mühendisi
İbrahim Kekevi- Makina Mühendisi
Şemsettin Derya – Elektrik Mühendisi

Mansiyon

Ahmet Tercan (Mimar – Ekip Bası)
Nedim Erdal Özyurt (Mimar)
Aykut Köksal (Mimar)
Esin Tercan (Mimar)
Bahadır Sargın (Mimar)
Ramazan Kurt (İnsaat Mühendisi)
Turgut Bozkurt (Makine Mühendisi)
Yasar Helvayiyen (Elektrik Mühendisi)

Mansiyon

Tolga İltir (Mimar – Ekip Bası)
Fatih Taş (Mimar)
B. Kaan Duran (Mimar)
Necdet Demirel (İnsaat Mühendisi)
Tevfik Köroğlu (Makina Mühendisi)
Ali Safi Öztürk (Elektrik Mühendisi)

Mansiyon

Erhan Yıldız (Mimar – Ekip Bası)
Selahattin Tüysüz (Yüksek Mimar)
Yusuf Burak Dolu (Yüksek Mimar)
Güven Özer (İnsaat Mühendisi)
Süleyman Basıkar (Makina Mühendisi)
Dervis Boz (Elektrik Mühendisi)

Satın Alma

Regaip Adem (Mimar – Ekip Bası)
Aynur Kotil (Mimar)
Yüksel Ayaz (İnsaat Mühendisi)
Necdet Bektaş (Elektrik Mühendisi)
Murat Zurnacı (Makina Mühendisi)

Satın Alma

Ercan Ağırbaş (Yüksek Mimar, Sehir Plancısı)

Satın Alma

Levent Arıdağ (Mimar – Ekip Bası)
Fitnat Cimşit (Mimar)
Kamil Kaptan (Mimar)

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir