Mimar Sinan Büyük Ödülü Ersen Gürsel’in Oldu

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri kapsamında verilen Mimar Sinan Büyük Ödülü bu yıl Ersen Gürsel'in oldu.

TMMOB Mimarlar Odası’nın her iki yılda bir düzenlediği ve bu yıl 14. dönemi gerçekleştirilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri’nde seçici kurul çalışmalarını tamamladı. 

Yüksek bir katılımla gerçekleşen 2014 döneminin seçici kurulu, 209 eserin / 285 pano ile katılımını değerlendirdi. Haydar Karabey başkanlığında, Nur Akın, Ferhat Hacıalibeyoğlu, Ahmet Özgüner ve Semra Teber Yener’den oluşan seçici kurul, “Mimar Sinan Büyük Ödülü” , “Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülleri” ve “Anma Programı” için ödüle değer görülen isimleri ve “Yapı”, “Proje” ve “Fikir Sunumu” dallarında ödül adaylarını belirledi.

Mimar Sinan Büyük Ödülü

Ersen Gürsel

Anma Programı

Ernst A. Egli

Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülü

İlhan Tekeli

Mimarlığa Katkı Dalı Başarı Ödülü

Besim Çeçener

Yapı Dalı Ödül Adayları

Sancaklar Camisi, Büyükçekmece-İstanbul / Emre Arolat

Workinn Hotel, Çayırova-Kocaeli / Can Çinici

Nef İlkokulu, Gültepe-İstanbul / Can Çinici

Şişli Belediye Binası, Şişli-İstanbul / Hakan Dalokay, Boran Ekinci

Mi’Costa, Çeşme-İzmir / Durmuş Dilekci, Emir Uras

Ayhan Şahenk Tarım Bilimleri Ve Teknolojileri Fakültesi, Niğde / Pınar Gökbayrak, Ali Eray, Burçin Yıldırım

Melek İpek Kız Öğrenci Yurdu, Söğütözü-Ankara / Yeşim Hatırlı, Nami Hatırlı

Datça Evi, Datça-Muğla / Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar

TOBB-ETÜ Teknoloji Merkezi, Söğütözü-Ankara / Ali Osman Öztürk

Ataşehir-1 Ofis Binası, Ataşehir-İstanbul / Kerem Piker

Noxx Apartmanı, Beyoğlu-İstanbul / Cem Sorguç

Atrium Ev, Yalıkavak-Bodrum / Erkut Şahinbaş

İTÜ Merkezi Derslik Binası, Ayazağa-İstanbul / Hasan Şener, Ahsen Özsoy

Uşak Üniversitesi Kütüphanesi, Uşak / Esin Tercan, Nedim Erdal Özyurt, Ahmet Tercan

Mimar Semih Rüstem İş Merkezi, Adana / Atilla Yücel, Cem Yücel, Mehmet Toprak

Yapı Dalı / Çevre Ödül Adayları

Havra, Kilise, Cami, Kültürkent Ruhr 2010, Gelsenkrichen-Almanya / Ercan Ağırbaş

Göğe Bakma Durağı, Fındıklı-İstanbul / Sevince Bayrak, Oral Göktaş

Yapı Dalı / Koruma-Yaşatma Ödül Adayları

TCDD Hangar Binaları Restorasyonu, Nazilli-Aydın / Şerife Türk Derin

Cemil Paşa Konağı Restorasyonu, Sur-Diyarbakır / Fatma Meral Halifeoğlu, Mehmet Şakir Güler, Burhanettin Yılmaz Aydın, Orhan Balsak, Murat Alökmen

Proje Dalı Ödül Adayları

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kampusu, Adana / Murat Aksu, Umut İyigün

Mardin Artuklu Üniversitesi İbadet Kompleksi, Akbağ Köyü-Mardin / Emre Arolat

Abdullah Gül Üniversitesi Mimar Sinan Kampusu, Melikgazi-Kayseri / Alişan Çırakoğlu, Ilgın Avcı

Pervin Apartmanı, Kadıköy-İstanbul / Boran Ekinci

Şişecam Yönetim Binası, Polatlı-Ankara / Sinan Erbuğ, Boran Ekinci

Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tuzla-İstanbul / İbrahim Eyup

MEB Şanlıurfa Sırrın Eğitim Kampusu, Sırrın-Şanlıurfa / Cem İlhan

Konya Yaşam Merkezi, Selçuklu-Konya / Mehmet V. Kütükçüoğlu, H. Ertuğ Uçar

Avanos Köprüsü, Avanos-Nevşehir / Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar

LÖSEV Doğal Yaşam Merkezi, Çerkeş-Çankırı / Kerem Piker

MEB Küçükçekmece Eğitim Kampusu, Küçükçekmece-İstanbul / Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Murat Tabanlıoğlu

Fikir Sunumu Dalı Ödül Adayı

TOTEM / Ahmet Korfalı

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir