Çevreci Tasarımlar Yarışması

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin aktif kulüplerinden biri olan Proje Geliştirme ve Teknikleri Kulübü'nün düzenlediği Çevreci Tasarımlar Yarışması'na son başvuru tarihi 20 Mart 2019.

Başvuru tarihi 25 Mart 2019 tarihine kadar uzatılmıştır.

Gerekçe

Günümüzde kentleşmenin de etkisiyle birçok çevre sorunları ile karşı karşıyayız. Bu sorunlar karşısında ne yapılması gerektiği oldukça önemlidir. Çevredeki atıkların geri dönüştürülebilirliğini ve sürdürülebilirliğini vurgulamak ve bu konuda çevremizdeki bireylerin farkındalığını arttırmak en büyük amaçlarımızdandır. Aynı zamanda yarışmaya katılacak olan öğrencilerin multi-disipliner bir çalışma prensibi ile bilgilerini pratiğe dökme şansı sunulacak ve öğrencilerin yaptıkları çalışmalar jürilerimiz tarafından değerlendirilerek ödüllendirilecektir. Yarışma sonunda seçilen oyuncakların köy okullarındaki çocuklara bağışlanacak olması yarışmanın sosyal sorumluluk yönünü öne çıkarmaktadır.

Yarışma Takvimi:

Yarışma süreci aşağıda belirtilen takvime uygun olarak yürütülecektir.

  • Son Başvuru Tarihi: 20 Mart 2019
  • Ön Eleme Tarihi Bitimi: 22 Mart 2019
  • Yarışma Tarihi:22 Nisan 2019


Yarışma takvimi gerekli görülmesi halinde düzenleme kurulu tarafından revize edilebilir.

Tarihlerde herhangi bir değişiklik olduğu takdirde güncel tarihler web sitesi üzerinden ilan edilecektir.

Soru ve Cevaplar

Yarışmacılar, yarışmaya ilişkin sorularını yarışma ekibine [email protected] mail adresinden iletişime geçebilirler.

Ödüller

  • Biricliki Ödülü 2000 TL
  • İkincilik Ödülü 1500 TL
  • Üçüncülük Ödülü 1000 TL
  • Yıldız Teknik Üniversitesi Protek ekibi zorunlu hallerde, ödül adetlerinde ve miktarlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılacak değişiklikler www.ytuprotek.net adresinde yayınlanacaktır.


Seçici Kurul

Seçici Kurul üyeleri internet sitesinde ilan edilecektir. Yıldız Teknik Üniversitesi PROTEK ekibi, zorunlu hallerde, Seçici Kurul üyeliklerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Yapılacak değişiklikler www.ytuprotek.net yarışma adresinden yayınlanacaktır.

BAŞVURU LİNKİ >>

Etiketler

1 Yorum

Bir cevap yazın