BÜYAP proCE Yarışması 2017

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü tarafından bu sene 2.’si düzenlenecek olan ProCE proje geliştirme yarışmasına başvurmak için son tarih 2 Kasım.

Yarışmacıların görevi onlara verilen hayali parayla, belirtilen arazi üzerinde, çalıştıkları şirketin yeni yatırımını belirlemek ve bunu şirketin sahibi olan jüri üyelerine sunmaktır.

Yarışmaya katılan takımlar 3 aşamadan geçer.

1. aşamada yarışmacılar takımlarını oluşturup başvurularını yaptıktan sonra projelerini hazırlarken onlara yol gösterecek olan seminerlere katılmak için Boğaziçi Üniversitesi’ne gelirler. Sektörünün önde gelenleri tarafından verilecek olan 3 günlük seminerler dizisinin ardından takımlar, Boğaziçi Üniversitesi’nden ayrılırlar. Takım arkadaşlarıyla beraber projelerini geliştirmeleri için önlerinde 14 günlük süreleri vardır. Elbette yarışmacılar bu 2 haftalık süreçte yalnız değiller! ULI (Urban Land Instıtute) tarafından lider gayrimenkul firmalarından atanan mentorlar, her türlü sorularını cevaplamak ve yol göstermek amacıyla takımların yanında olacaklar. Yarışmacılar projelerini oluştururken seminerlerin yanı sıra mentorlarının da deneyim ve tavsiyelerinden yararlanacaklar.

2. aşamada on günlük süreçte projelerini oluşturan takımlar, sunumları ve hazırladıkları posteri göndererek ön eleme aşamasına katılırlar. Projeler, Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirilecektir.

3. aşama ise ön elemeden bir hafta sonradır. Seçilen 5 takım en az 2 üyesiyle beraber Boğaziçi Üniversitesi’ne gelerek, projelerinin geliştirilmiş halini sponsor firmaların üst düzey çalışan ve yöneticilerinden oluşan final jürisine sunarlar. Sen de Türkiye’nin ilk gayrimenkul geliştirme konulu vaka analizi yarışmasına katılmak, staj olanaklarından yararlanmak ve sürpriz ödüller için hemen takımını oluştur!

*Mentorlar seminerlerin ardından takımlara mail yoluyla bildirileceklerdir.

TAKVİM

3 Ekim – 20 Ekim 2017 belirtilen kriterleri yerine getiren 4 yada 5 kişiden oluşan takımınla başvurunun tamamlanması

3-4-5 Kasım 2017 Takımların Boğaziçi Üniversitesi’ne gelerek seminerlere katılmaları ve Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü onaylı sertifikalarını almaları

16 Kasım 2017 Yarışma kurallarına göre hazırlanmış proje sunumunu ve posterini [email protected] adresine gece 12’ye kadar yollanması

17 Kasım 2017 Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından değerlendirme yapılması

21 Kasım 2017 Ön elemeyi geçen 5 takımın mail yoluyla bildirilmesi

25 Kasım 2017 Her takımdan en az 2 kişinin katılımıyla ön elemeyi geçen projelerin geliştirilmiş halinin sponsor firmaların üst düzey çalışan ve yöneticilerinden oluşan final jürisine sunulması. Jüri ve yarışmacıların katılacağı kokteyl

26 Kasım 2017 400’den fazla katılımcı ve inşaat, bankacılık gibi sektörlerden firmaların olduğu Civil Career etkinliğinde ilk 3’e giren takımlar için gerçekleştirilecek ödül töreni ve birinci olan grubun projesini sunması

*Seminerlere ve final sunumuna katılacak takımların 3-4-5 Kasım ve 25 Kasım tarihlerinde sağlanacak konaklama ve yemek ihtiyaçları katılım ücretine dahildir.

ÖDÜL

  • 1. olan takıma 2500TL
  • 2. olan takıma 1500TL
  • 3. olan takıma 1000TL 

Yarışmaya başvuru için tıklayınız >>

Etiketler

Bir cevap yazın