Üst Düzey Konfor ve Güvenlik için Benzersiz Teknoloji-Raychem T2 Reflecta

Raychem elektrikli ısıtma sistemleri, T2 Reflecta ile daha fazla konfor ve daha güvenli ısıtma sistemleri sağlıyor. T2 Reflecta sistemini, üzerine T2 Red Isıtıcı kablonun rahatlıkla monte edilebilmesi için özel olarak tasarlanmış bir alüminyum plaka ve bu plakanın altına birleştirilmiş EPS Isı İzolasyonu oluşturuyor. Sistem termostat ile kontrol ediliyor.

T2 Reflecta, kapalı mekanlarda seramik, parke, granit, mermer, laminat parke ve halı gibi tüm kaplama malzemelerinin altına rahatlıkla uygulanabiliyor.T2 Reflecta paneli adı verilen bu plaka sayesinde zeminlerde hem ısı yalıtımı hem de daha çabuk rejime giren ısıtma sistemi sağlanıyor.

Sistemin uygulaması oldukça kolay yapılıyor. Paneller mahal boyutuna göre zemine yerleştiriliyor ve vidalarla sabitleniyor. T2 Red kendinden regüleli ısıtma kablosu panel üzerinde bulunan kablo oluklarına yerleştirilerek sonlandırılıyor. Kablo kontrolore direk bağlanabiliyor. Elektrik bağlantısı için herhangi bir özel bağlantı kitine gerek duyulmuyor.

Sistem montajı tamamlandıktan sonra yüzey kaplama malzemesi, sistemin üzerine direk uygulanabiliyor.

Sistem T2 Red akıllı kablo sayesinde aşırı ısınma ve yangın gibi riskleri ortadan kaldırıyor. Aluminyum panel sayesinde zeminde her noktada homojen bir ısı dağılımı sağlıyor ve bu sayede sağlıklı, mantar, nem ve tozdan arındırılmış bir ortam oluşuyor. Ayrıca kötü görünümlü, alan daraltan,is ve koku yayan ısı kaynakları bulunmadığı için mobilyaların yerleştirilmesi kolaylaşıyor, mekan genişliyor.

Diğer ısıtma çözümlerine göre çok kısa zaman ve düşük maliyetle kuruluyor. Kendinden ayarlı ısıtıcı kablo ve termostat ile güç tüketimi azalıyor, odanın ortalama ısısının iki derece kadar aşağıya çekilmesine olanak sağlıyor.

Kış aylarında soğuk havanın etkisiyle camlardan soğuk hava mahal içerisine yayılıyor ve cam kenarlarında sıcaklık oda içerisinden daha düşük oluyor. T2 Red akıllı ısıtma kablosu bu durumu hissediyor ve burada gerekli olan daha fazla ısıyı üretiyor. Cam kenarından içerde kalan kısımlar için daha az ısı üretiyor.Dolayısıyla sabit güçlü sistemlerle karşılaştırıldığında %20 enerji tasarrufu sağlıyor.

Benzeri sistemler ile karşılaştırıldığında 20 kat çabuk ısıtma sağlıyor. Sistem, kurulum ve kurulum aşamasında yapılması gereken izolasyon montajı ve koruma şapı için gerekli süreyi kazandırıyor. Ayrıca sistemin kurulması için gerekli olan yüksekliği 13 mm’ye düşürüyor. 

T2 Reflecta sağladığı enerji tasarrufu ile yeşil bina konseptine uygun. Sistem kullanıcıya 12 yıl garanti sağlıyor.

W: www.samm.com/tr/index.php?P=HABER&H=32&D=Ust-Duzey-Konfor-ve-Guvenlik-Icin-Benzersiz-Teknoloji—RAYCHEM-T2-Reflecta—Urun-Bulteni-5

Etiketler

Bir cevap yazın