Teknopor

Sektördeki en gelişmiş teknolojiye sahip, tamamı yeni, EPS (Ekspande Polistren) ısı yalıtım plakaları,asma tavan,lamba göbekleri ve asmolen dolguları "Teknopor" markasıyla pazardaki yerini almış durumda.

Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San. ve Tic. AŞ, Mersin’de 24 Ocak 2005 tarihinde kuruldu. Üretim Tesisi ve Genel Müdürlüğü Tarsus-Mersin Organize Sanayi Bölgesi’nde, 33.600 m2‘lik alan üzerinde 15.000 m2 kapalı alanda yer alıyor. 2013 yılında Kocaeli-Sakarya bölgesinde 35.000 m2‘lik alanda üzerinde 10.000 m2 kapalı alanda yeni üretim tesisinin açılışı gerçekleşti.

Teknopor, (EPS-Genleştirilmiş Polistiren Sert Köpük), petrolden elde edilen, köpük halindeki, termoplastik, kapalı gözenekli, beyaz veya pembe renkli üretilebilen ısı yalıtım malzemesi.

Teknopor ısı yalıtım levhaları yüksek ısı yalıtımı sağlıyor. Yoğunluğu arttıkça ısı iletkenliği azalıyor. Isı iletkenliği düşük olduğu gibi sabit, şişirici gaza ve zamana bağlı olarak değişmiyor. Teknopor basınca dayanıklı ve yüksek eğilme dayanımı olan bir malzeme. Kapalı gözenekli bir yapısı olduğundan içine su almaz ve higroskopik değil. Çevre dostu bir malzeme. İçinde ozon tabakasına zarar verici CFC (Kloroflorokarbon)’lar ve türevleri (HCFC’ler) yok. İklim değişikliklerine sebep olmuyor. Geri dönüşümlü bir malzeme olup üretim sonrası çevreyi kirletecek atık oluşturmuyor. EPS, geniş bir yoğunluk aralığında üretilebiliyor, uygulama seçenekleri sunuyor. İşe en uygun ürünü seçme imkanı vererek kaynak savurganlığını önlüyor.

Teknopor, binalarda duvarların,döşemelerin, eğimli ve teras çatıların ısı yalıtımından yüzey döeşemelerin darbe sesi veya soğuk depo zemin yaltımına kadar sayılması mümkün olmayan hafifliğin dayanımın, kolay şekil verebilmenin, kolay uygulayabilmenin ve düşük ısı iletkenliğinin önemli olduğu bütün uygulamalarda sınırsız kullanım alanı var.

Teknopanel Teknopor (EPS) malzemesi sayesinde binalarda ısı yalıtımı önlemleriyle, binanın durumuna bağlı olarak % 20-70 ısı tasarrufu sağlanabiliyor. Isı tasarrufu yakıt ve para tasarrufu demek…

Etiketler

Bir yanıt yazın