Tasarım Performansla Buluşuyor

Tasarım ve performans, UPM ProFi ürünlerinin temelini oluşturuyor. Finlandiya, Almanya ve Amerika'da tasarlanan ve üretilen UPM ProFi kompozit ürünleri; uzun ömürlü olacak şekilde, tasarımdan ödün vermeden üretildi.

Green Good Design* ödüllü ürünlere de sahip olan UPM ProFi’nin, hiçbir ürününü PVC içermiyor ve toksik değil.

Hava şartlarına karşı kalıcı dayanıklılık sağlamak için ahşap ve selüloz lifleri, özel seçilmiş polimerlerle sarılıyor. Bu gelişmiş kompozit teknolojisi, geleneksel kompozit veya ahşap döşemelere kıyasla UV, don, leke ve darbelere karşı daha fazla direnç sağlıyor. En az %50’si geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilen döşemeler ve cephe profilleri, kullanım sonrası evsel atık olarak atılabiliyor veya yakılabiliyor temiz plastik içerdiği için imha edilebiliyor.

Sürdürülebilir çevre politikalarının büyük savunucusu olan UPM firmasının atık kağıt, ahşap lifleri ve etiketlerden ürettiği döşemeler, aynı zamanda bina sahiplerine LEED sertifikası için de puan avantajı sağlıyor. Böylelikle UPM ProFi ürünleri üretimden tüketime şeffaf bir çevre politikası izliyor ve son kullanıcının da sürdürülebilir çevre politikalarına katkıda bulunmasını sağlıyor.

Montaj ve bakım konusunda da kullanıcı dostu olan UPM ProFi ürünleri patentli Ray Basamağı çözümüyle döşeme merdivenlerin şık ve kolay şekilde monte edilmesini sağlıyor. UPM ProFi Alüminyum Ray ile kapalı döşeme yüzeyleri elde edilebiliyor. Döşeme renkleri ile uyumlu T Klipsler, hem sonsuz bir görüntü sunuyor hem de kalıcı bir sabitleme çözümü sağlıyor. UPM ProFi Kapak Şeridi eğimli döşeme alanlarına oturması için bükülebiliyor ve UPM ProFi Destek Rayı doğrudan zemin üzerine monte edilebiliyor. Diğer akıllı aksesuarların yer aldığı tüm aksesuar yelpazesine www.upmprofi.com adresinden ulaşmak mümkün.

Ticari alanlarda 5 yıl, konut kullanımında 10 yıl ürün garantisi veriliyor. Sıcak iklimlere ve UV seviyelerinin daha yüksek olduğu bölgelere dayanması için özel olarak tasarlanmış ürünlerin yanı sıra standart ürünlerden yaklaşık iki kat daha fazla bükülme direncine sahip.

*Green Good Design™ odulu Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Tasarım Muzesi ve Avrupa Mimari Sanat Tasarımı ve Şehir Araştırmaları Merkezi tarafından veriliyor.

 

W: www.upmprofi.com , www.etappaper.com

Etiketler

Bir yanıt yazın