Raychem – Isolecta

Isolecta, Raychem T2Blue ve T2QuickNet ısıtma ürünleri için tasarlanmış, fiber destekli ekstrude polistren üzerine yerleştirilmiş, esnek çimento kaplı bir zemin yalıtım sistemi.

Isolecta halojen içermeyen malzemelerden oluşuyor. Alev iletmeme özelliğine sahip. DIN EN 13501-01=B,s1 yangın sınıfına haiz. Sıcaklık dayanımı -50°C – +75°C aralığında. Isı iletim katsayısı 0,035 W/mK.

Kalınlığı 10 mm olan Isolecta levhaları mükemmel ısı yalıtımı sağlamakla birlikte su geçirmez özelliğe sahip. Döşemeden elektrikli ısıtma uygulanacak zeminlerde ısı ve su yalıtımı işleminin ayrı ayrı yapılmasına gerek kalmıyor. Aynı zamanda çok ince oluşu sayesinde zemin kotunun yükselmesine neden olmuyor.

Granit , mermer, seramik gibi zemin kaplama malzemelerinin altına kolayca uygulanabilen Isolecta, zamanla fiziksel özelliğini kaybetmiyor ve asla sehim yapmıyor.

Isolecta, döşemeden elektrikli ısıtma sisteminde %65 enerji tasarrufu sağlıyor. Isınma süresini kısaltarak zemindeki ısı kayıplarını azaltıyor.

Uygulaması oldukça kolay olan Isolecta levhalar 1.180 mm x 600 mm boyutunda. Her türlü geometriye uydurulabiliyor; maket bıçağıyla istenilen boyutta kolayca kesiliyor.

Isolecta levhalar seramik yapıştırıcı veya benzeri bir malzeme vasıtasıyla zemine yapıştırılıyor. Levhalar arası mesafenin korunması için yapıştırma işlemi levha ekleme bandı ile yapılıyor. Daha sonra galvanizli pul ve vidalarla zemine sabitlenen Isolecta levhalar üzerine ısıtma Raychem T2 Blue ısıtıcı kabloları veya T2 Quicknet ısıtma matı uygulanıyor.

Sistem sıcaklığı Raychem termostatlarla kumanda ediliyor.

W: www.samm.com/tr/index.php?P=HABER&H=34&D=RAYCHEM—ISOLECTA_Urun-Bulteni-6

Etiketler

Bir yanıt yazın