Peyzaj Proje ve Uygulamalarında Çağdaş Bitiş Çizgileri

Tecrübeli peyzaj profesyonelleri ve mimarlar, çim ve çiçek parterleri arasında sınır çizgisi oluşturmanın sadece görsel açıdan önemli olmadığını çok iyi biliyor!

Döşeme, çakıl, çiçek parterleri gibi alanlar ile çim alanlar arasındaki net bir ayrım bahçe bakımını %100 kolaylaştırıyor.

Güzel bir çim yüzey ve aynı zamanda bahçeye sahip olmak ve estetik olarak bu görüntüyü sürekli halde korumak zor ve uğraş gerektiren bir iş. Fakat bakım yükünü hafifletmek için çeşitli yöntemler mevcut. Bunlardan bir tanesi bahçelere çim sınırlama ürünleri dahil etmek. Çim sınırlama ürünleri bahçelerde çim alanları ile bitki alanları arasına bir engel olarak yerleştiriliyor.

Çim sınırlama ürünleri bitki parterleri etrafındaki çizgileri vurgulayarak berrak ve temiz bir görünüm oluşturuyor. Çim yüzeyin, bahçede gelişigüzel büyümesini ve ev ve binalara doğru hareketini kontrol altında tutmak mümkün.

Çim sınırlama ürünleri sayesinde bina ve sert zeminler etrafındaki çim alanları sürekli biçip düzenleme uğraşı ortadan kalkıyor. Kullanılan çim sınırlayıcı ürün yeterince düz ve uygun ölçüde ise çim biçme makinasının bıçaklarını yüzeyine dayayıp, kolaylıkla çim biçimi yapılabiliyor. Aynı zamanda bitki parterlerindeki hassas bitkilerin de yanlışlıkla kesilmesi engellenmiş oluyor.

Çim sınırlama ürünleri aynı zamanda mevcut çiçek parterlerine, çocuk ve insanların ayak basmasını engelleyerek koruma sağlıyor. Yürüyüş yapılmasının istenmediği alanların etrafında görünür bir bariyer oluşturuyor. Çim sınırlama ürünlerini kullanmadaki asıl amaç, çim görünümünü en iyi hale getirmek ve bakımını kolaylaştırmak.

Böylelikle çim sınırlama ürünleri bahçelerde hem estetik hem de fonksiyonel olarak işlev görüyor. Bahçede temiz bir görünüm sağlanıyor ve çim biçimi sonrası net sınır çizgileri sürekli kalıcı halde elde edilmiş oluyor.

Çim ve peyzaj sınırlayıcı ürünleri web sitesinden detaylı incelenebilir.

__

EKOPLAS (Fabrika)
A: Ostim O.S.B 1213 Sokak 12/A Yenimahalle – Ankara
T: 0312 386 11 65
F: 0312 386 11 75
W: www.ekoplas.com

Etiketler

Bir cevap yazın