Pentek Camlı Yangın Kapıları

Camlı yangın kapılarında Alman mühendisliği: RP Technik

Dünya çelik devlerinden Welser Profile GmbH’nin bir kuruluşu olan RP Technik, camlı yangın kapısı, çelik doğrama ve giydirme cephe üretiminde Pentek Doğrama güvencesiyle artık Türkiye’de.

Pentek camlı yangın kapıları, bölme duvarları ve cephe sistemleri, doğal ışığın özgürce kullanımından ödün vermeden, kaçış koridorları ve güvenli bölgeler oluşturuyor, mekanların çok işlevli kullanımını mümkün kılıyor.

Ergime sıcaklığının çok yüksek olması, camlı çelik yangın kapılarını uzun dayanım süreleri için alternatifsiz hale getiriyor.

Pentek, sertifikalı E/EW/EI dayanım sınıflarındaki camlı yangın kapılarını projeye özel üretiyor. Paslanmaz ve boyalı çelik alternatifleri ile, prestij ve güvenliğin vazgeçilmez olduğu nitelikli uygulamalarda, Alman RP Technik kalitesini mimarinin hizmetine sunuyor.

Mimari tasarımlarda maksimum açıklıklara ince profil kesitleriyle ulaşmak, ancak çelik ile mümkündür. Üstün kalite ve tasarımı ile RP Technik çelik profiller, tek ve çift kanatlı kapılar ve bölme duvarlarında geniş ve yüksek ölçüleri uygulanabilir kılıyor.

Paslanmaz çelik versiyonu da bulunan sistem, bütün ihtiyaçlara cevap veren donanımlarla birlikte sunuluyor.

Sofistike, işlevsel ve şeffaf RP Technik giydirme cephe sistemleri, sınırların zorlandığı modern tasarımlarda çeliğin gücü ile öne çıkıyor.

45-180 mm arasındaki profil derinliklerine sahip RP-ISO-hermetic ve FERRO WICTEC sistemleri; geniş cam açıklıklarının geçilmesini mümkün kılan yüksek taşıma kapasitesi, ısı yalıtımı ve yangın dayanımı özelliklerini taşıyor.

RP Technik “Fineline” sistemi, tarihi yapıların orijinaline uygun restorasyonunda ince (36 mm) kesiti ile zarafet sunuyor.

Fineline sistemi, çift cam uygulanabilir olması ve E/EW yangın dayanım sertifikaları ile ısı yalıtımı yanında yangın güvenliği de sağlıyor.

Çeliğin üstün özellikleri ve avantajları, yapı sektöründe öne çıkıyor.  Mimari tasarımlarda maksimum açıklıklara ince profil kesitleriyle ulaşmak, ancak çelik ile mümkündür.

Bunlarla beraber çelik, geri dönüştürülebilir olması ile çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlayan bir materyaldir. Stabilite ve güvenlik, RP Technik profil sistemlerinin tasarımında AR-GE ekibinin temel önceliklerinden. Güvenlik özelliği test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

A: Galvano Teknik San. Sit. G Blok No:3, İkitelli OSB Başakşehir – İstanbul
T:  0 212 549 88 92 / F:  0 212 549 88 96
W: www.pentekdograma.com

Etiketler

Bir yanıt yazın