Pentek Camlı Yangın Kapıları

Yangın ve duman ile "aranızdaki" Alman mühendisliği..

1664’ten bugüne çelik sektöründe faal Welser Profile GmbH’nin bir kuruluşu olan RP Technik, camlı yangın kapısı üretiminde Pentek Doğrama güvencesiyle artık Türkiye’de.

Pentek camlı yangın kapıları, bölme duvarları ve cephe sistemleri, doğal ışığın özgürce kullanımından ödün vermeden, kaçış koridorları ve güvenli bölgeler oluşturuyor, mekanların çok işlevli kullanımını mümkün kılıyor.

Ergime sıcaklığının çok yüksek olması, camlı çelik yangın kapılarını uzun dayanım süreleri için alternatifsiz hale getiriyor.

Pentek, sertifikalı E/EW/EI dayanım sınıflarındaki camlı yangın kapılarını projeye özel üretiyor. Paslanmaz ve boyalı çelik alternatifleri ile, prestij ve güvenliğin vazgeçilmez olduğu nitelikli uygulamalarda, Alman RP Technik kalitesini mimarinin hizmetine sunuyor.

Yüksek kalitede çelik profiller ile tek veya çift kanatlı kapı-pencereler ve çok parçalı bölme duvarları üretiliyor. Tüm pencere / kapı sistemlerinde benzer profil yükseklikleri sayesinde, devam eden çizgiler ve görsel bütünlük sağlanıyor. Pencere ve kapılar ile cephe sisteminin birlikte kullanımında, cam yüzeyleri aynı düzlemde kalıyor.

Paslanmaz çelik versiyonu da bulunan sistem, bütün ihtiyaçlara cevap veren donanımlarla birlikte sunuluyor.

RP Technik “Fineline” sistemi, tarihi yapıların orijinaline uygun restorasyonunda ince (36 mm) kesiti ile zarafet sunuyor. Fineline sistemi, çift cam uygulanabilir olması ve E/EW yangın dayanım sertifikaları ile ısı yalıtımı yanında yangın güvenliği de sağlıyor.

Çeliğin üstün özellikleri ve avantajları, yapı sektöründe öne çıkıyor. Mimari tasarımlarda maksimum açıklıklara ince profil kesitleriyle ulaşmak, ancak çelik ile mümkün.

Bunlarla beraber çelik, geri dönüştürülebilir olması ile çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlayan bir materyal. RP Technik profil sistemlerinin tasarımında AR-GE ekibinin temel önceliklerinden biri stabilite ve güvenlik. Güvenlik özelliği test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır.

E: info@pentek.com.tr
W: www.pentekdograma.com
T: +90 212 549 88 92  
F: +90 212 549 88 96

Etiketler

Bir cevap yazın