Otopark Ücretlendirme ve Araç Geçiş Sistemleri

Otopark işletmelerinin maliyetlerini düşürme ve karlılıklarını arttırabilmeleri için otopark otomasyon ve ücretlendirme sistemlerini kullanmaları zorunlu bir ihtiyaç.

Yapılan araştırmalar, ücretlendirme sistemi bulunmayan otoparklarda tarife kaçakları nedeniyle, otopark gelirlerinde %10-15 düşme olduğunu gösteriyor. Otopark ücretlendirme sistemlerinin getirdiği otomasyon sayesinde sadece gelir değil, aynı zamanda müşteri memnuniyeti de artıyor. Müşterilerin giriş-çıkış sürelerini kaydeden ve bu verileri istatistik olarak sunan sistemler artık bütün otoparklarda kullanılıyor.

Otomatik ücretlendirme sistemleri günümüzde oteller, alış-veriş merkezleri, hastaneler, havalimanı, ticari ve özel otopark alanlarının giriş ve çıkış kontrolleri için ağır çalışma şartlarına uygun olarak dizayn ediliyor ve her birinin ihtiyacını karşılayacak şekilde donatılıyor.

Otopark giriş ve çıkış işlemlerini otomatikleştirmek, çıkışta park ücreti hesaplamasını basitleştirmek ve ayrıca otopark işletmeciliğinde daha fazla verimlilik sağlamak amacı ile kurulan sistem aynı zamanda otomatik olarak bilgi toplama ve etkin bir otopark yönetimi için gerekli mali ve istatiksel bilgilerin kaydedilmesini ve raporlamasını da sağlıyor.

Otopark ücretlendirme sistemlerinde manyetik bantlı, akıllı jeton ve barkodlu olmak üzere 3 çeşit bilet tipi kullanılıyor. Aboneler ise akıllı kart ve OGS sistemleri ile otopark alanlarını kendilerine tanımlı tarih aralığı içinde kullanabiliyor.

Otopark işletmecileri ve sistem kullanıcıların tercihlerini belirleyen ana etkenleri aşağıda ki şekilde sıralamak mümkün;

  • Gelir güvenliğinin yüksek olması,
  • Bakım maliyetlerinin düşük olması,
  • Satıcı ve servis sağlayıcının güvenilir olması,
  • Sistemin genişleyebilir yapıda olması(tam otomatik insansız ödeme, plaka okuma sistemi, OGS bağlantısı vb.)

 

Satışı gerçekleştirilen sistemlerin sağlamlığının ve güvenirliğinin yanında, uzman teknik servis ekipleri ile verilen servis hizmeti kalitesi Erben Kontrol Sistemleri’ni rakiplerinden ayırıyor. Bu sayede 20 yıl önce kuruluşu gerçekleştirilen otopark sistemleri hala çalışmakta olup otopark kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor.

 

A: Bahariye Cad. Sülün Sok. No: 59 Nalçacı Han – İkitelli
T: 0 212 494 38 38
F: 0 212 494 39 35
W: www.erben.com.tr

Etiketler

Bir cevap yazın