İstanbul’un En Büyük Miting Alanına Çim Otopark Uygulaması

İstanbul Metropolü Yenikapı Miting ve Gösteri Alanı'nda iddialı çim otopark uygulaması: Ekogrid®

Yenikapı projesi; Yenikapı İDO İskelesi’nden Samatya Hastanesi önüne kadar olan uzanan 578 bin metrekarelik alanda denizin doldurularak 1 milyon 250 bin kişilik miting ve gösteri alanı yapma projesidir. Bu proje ile hayata geçen İstanbul Metropolü Miting ve Gösteri Alanı’nın, 23 Mart 2014 tarihinde açılışı yapıldı.

Projede beton ve asfalt yerine tercih edilen Ekogrid® çim koruma sistemi 50.000 m² kullanıldı ve 4000 araç (ortalama ağırlığı:1 ton) ve 1000 ağır tonajlı otobüs (ortalama ağırlığı 25 ton) kapasiteli çim otopark yapıldı.

  • Projenin tamamında hazır rulo çim kullanılarak 50.000 m² yeşil alan oluşturuldu.
  • Çim bakımları çim biçme makinası ile periyodik olarak rahatlıkla yapıldı.

Ekogrid Çim koruma sistemleri otopark ve trafik alanlarında yağmur suyunu yönetmek ve ısı adası etkisini azaltmak için güzel, sürdürülebilir ve ekonomik bir çözüm.

Ekogrid® ile oluşturulan otoparklar, yürüyüş yolları ve bağlantı yollarındaki gözenekli-geçirgen üstyapılarda stabilize sağlanmış olup hiçbir çamur veya batma olmadan çim büyümesine imkan sağlıyor. Yağmur suyu yüzey akışı azaltılarak su filtre edilerek suyun doğal kirlenmesine engel oluyor.

Yeşil Çim Haricinde Hiçbir Altyapı Gözükmüyor
Ekogrid® SUDS ve LEED uyumlu projelerin geliştirilmesi ve uygulanmasında kentsel ısı adası etkisini azaltmak için kullanılan sürdürülebilir ve çevreye duyarlı bir üründür.

Proje detaylarına buradan ulaşmak mümkün.

Projede kullanılan ürün detaylarına ise buradan ulaşılabiliyor.

 

 

EKOPLAS (Fabrika)
A: Ostim O.S.B 1213 Sokak 12/A Yenimahalle – Ankara
T: 0312 386 11 65
F: 0312 386 11 75
W: www.ekoplas.com

Etiketler

Bir cevap yazın