İki Tasarım Tarzı

UPM ProFi Design döşeme yelpazesi, açık havada yaşama yeni ve modern bir hava kazandırıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki tanınmış tasarımcılar tarafından tasarlanan bu ürünler, zengin renkseçeneklerine ve düzgün bir görünüme sahip.

UPM ProFi Classic döşeme yelpazesi, ahşap döşemenin güzelliğini sunuyor. Zengin renk tonları ve damarlar, hoş dokunuşlu doğal bir dokuyla birleştiriliyor.

Tek Performans Felsefesi
UPM ProFi Döşemeler Finlandiya, Almanya ve ABD’de tasarlandı ve üretildi. Ürün yelpazesi, uzun ömürlü olacak ve çok az bakım gerektirecek şekilde geliştirildi. Hava şartlarına karşı kalıcı dayanıklılık sağlamak için ahşap ve selüloz lifleri, özel olarak seçilmiş polimerlerle sarılıyor. Gelişmiş kompozit teknolojisi, geleneksel kompozit veya ahşap döşemelere kıyasla UV, don, leke ve darbelere karşı daha fazla direnç sağlıyor. Finlandiya’nın Laponya bölgesinden Dubai’ye, UPM ProFi Döşeme ürünleri hava şartlarından etkilenmiyor ve açık havada yaşama güzellik kazandırıyor.

Geri dönüştürülmüş malzemelerin yenilikçi kullanımıyla çeşitli uluslararası ödüller kazanan UPM ProFi ürünleri, katı atık sahaları ve atık yakımının azaltılmasında büyük rol oynuyor. UPM ProFi Deck döşemeleri en az %50 oranında geri dönüştürülmüş malzemelerden üretiliyor ve kapsamlı bir garanti desteğine sahip.

Yeni ve Modern Bir Görünüm
UPM ProFi Deck, taşı andıran görünümüyle açık havada yaşama şık ve yeni bir görünüm kazandırıyor. Finlandiya doğasından ilham alan sekiz renk seçeneği, döşeme tasarımlarının yeni ve düzgün olmasını sağlıyor. Döşemeleri farklı yönlere bakacak şekilde yerleştirerek ya da ters çevrilebilir profilin hem ince hem de geniş oluklu yüzeylerinden faydalanarak farklı desenler elde edilebiliyor. En iyisi de döşeme monte edildikten sonra yıllar boyunca fazla bakım gerektirmeden harika görünmeye devam ediyor.

Zamana Meydan Okuyan Renkler
UPM ProFi Deck, renk dayanıklılığında yeni standartlar belirliyor. Ahşap ve diğer kompozitlerin aksine, ahşabın ve diğer doğal liflerin güneş ışığına maruz kaldığında grileşmesine neden olan doğal lignin molekülünü neredeyse hiç içermiyor.

Leke Direnci ile Bakımı Çok Kolay
UPM ProFi Deck, fırçalanmamış kapalı yüzeye sahip. Ahşap ve diğer çoğu kompozit döşemenin aksine şarap, yağ ve dökülen diğer sıvılar hızla emilmiyor ve kolaylıkla temizlenebiliyor. Su lekelerini önlemek için diğer döşemelerin eğimli bir yüzeye monte edilmesi gerekirken, kapalı yüzeyi sayesinde UPM ProFi Deck düz (sıfır derece eğimli) yüzeylere monte edilebiliyor. Bakım için zımparalama, cilalama, boyama veya renklendirme gerekmiyor. Çoğu durumda fırçalama ve arada sırada tazyikli suyla yıkama yeterli oluyor.

Kuvvetli ve Dokunması Hoş
UPM ProFi Deck’te ana polimer olarak yüksek performanslı polipropilen kullanılıyor. Darbe direnci hem sıcak hem de soğuk iklimlerde çok yüksek ve döşeme yüzeyinin çizilme direnci, polietilen kompozit yüzeylere göre daha iyi. Buna rağmen döşeme doğal, neredeyse yumuşak bir hisse sahip.

Akıllı Montaj Çözümleri
UPM ProFi Deck, patentli Ray Basamağı çözümüyle döşeme merdivenlerin şık ve kolay şekilde monte edilmesini sağlıyor. UPM ProFi Alüminyum Ray ile kapalı döşeme yüzeyleri elde edilebiliyor. Renk uyumlu T Klipsleri uzun ömürlü sabitleme çözümünün yanı sıra kusursuz bir görünüm sağlıyor ve UPM ProFi Destek Rayı zemine doğrudan monte edilebiliyor. Diğer akıllı aksesuarların yer aldığı tüm aksesuar yelpazesini broşürün sonunda görülebiliyor.

Çevre Dostu
UPM ProFi Deck’te kullanılan ana malzemeler, selüloz tabanlı liflerden ve diğer endüstriyel işlemlerin yan ürünleri olduğu için atık sahalarına atılacak ya da yakılacak temiz plastik polimerlerden titizlikle seçiliyor. UPM ProFi Deck PVC içermiyor ve toksik değil. Bu malzemelere yeniden hayat verilerek teknik performansı artıran başarılı bir çevre çözümü elde edilmiş oluyor.

Özel Uygulamalar: Plus ve Strong
UPM ProFi Deck Plus, sıcak iklimlere ve UV seviyelerinin daha yüksek olduğu bölgelere dayanması için özel olarak tasarlandı. Standart ürünlerden yaklaşık iki kat daha fazla bükülme direncine sahip olan UPM ProFi Deck Strong, aşırı yük veya gerilme şartlarına uygun.

UPM ProFi Deck, UPM ProFi Deck Plus ve UPM ProFi Deck Strong, Almanya ve Finlandiya’da üretiliyor.

UPM ProFi Classic Döşeme Yelpazesi
UPM ProFi Lifecycle ve UPM ProFi Veranda, gerçek ahşap döşemelerle aynı lüks görünüme ve hisse sahip. Buna rağmen, minimum bakımla görünümünü yıllar boyunca koruyor.

Zengin ve Zarif Renk Tonları
Ahşap döşemenin güzelliğini borçlu olduğu özelliklerden biri, renk tonları ve türlerinin zarif karışımı. Hiçbir döşeme aynı değil. UPM ProFi Lifecycle ve UPM ProFi Verandada doğal tonların benzer karışımına sahiptir ve döşemeyi zenginleştiren koyu damarlar, aynı harika görünümü sağlıyor.

İnce Damar ve Doku
UPM ProFi Lifecycle ve Veranda’nın ince damarlı dokusu, yer döşemesine doğal bir his kazandırıyor. Kıymık batma tehlikesi olmadan, döşemede çıplak ayakla rahatça dolaşılabiliyor.

Her Lif İki Kat Korumalı
Hem UPM ProFi Lifecycle hem de UPM ProFi Veranda, tam lif koruması sunan iki aşamalı bir üretim sürecinden geçiyor. Fırçalanmış yüzeye sahip geleneksel WPC döşemelerin aksine, polimer tabaka UPM ProFi Deck döşemelerde korunuyor. Bu da hava şartlarına ve lekelere karşı daha yüksek direnç sağlıyor.

Darbelere Karşı Dayanıklı
UPM ProFi Lifecycle ve UPM ProFi Veranda, yüksek darbe dayanımına sahip olacak şekilde geliştirildi. Yer döşemesi, en soğuk kış günlerinde bile kırılgan olmadan sert darbelere dayanıyor.

Dezavantajsız Ahşap Güzelliği

UPM ProFi Lifecycle
Dört lüks ahşap tonu mevcut, UPM ProFi Lifecycle  havuz kenarı döşemeleri, her bir döşemeye eşsiz, canlı bir yüzey kazandıran doğal görünümlü çizgiler ve damarlar içeriyor. Üretim süreci sırasında geri dönüştürülmüş Amerikan kızıl ve beyaz meşe lifl eri ısıl işlemden geçiriliyor, sert polimer katmanla sarılıyor ve doğal soğumaya bırakılıyor. Bu patentli üretim sürecinin sonunda tamamen korumalı, olağanüstü sağlam ve sert bir döşeme elde ediliyor. UPM ProFi Lifecycle, yağ dökülmesi ve lekelere karşı son derece dirençli ve zemin üzerine, zemin içine veya su altına monte edilebiliyor. UPM ProFi Lifecycle ABD’de üretiliyor.

UPM ProFi Veranda
UPM ProFi Veranda iki renkli ve iki taraflı profile sahip. Bir taraftaki doğal ağaç damarlı yüzeyde ve diğer taraftaki ince oluklu yüzeyde doğal görünümlü koyu şeritler ve damarlar bulunuyor. UPM ProFi Veranda, dökülmelere ve lekelere karşı yüksek direnç sunan kapalı bir yüzeye sahip. UPM ProFi Veranda, lignin içermeyen selüloz liflerinden üretildiği için üstün renk dayanıklılığı da sunuyor. UPM ProFi Veranda Almanya’da üretiliyor.

 

A: Dereboyu Cad. Bilim Sok. Maslak Sun Plaza Kat:30, Maslak – İstanbul
T: 0212 481 69 40
F: 0212 481 69 53
W: www.etappaper.com , www.tr.upmprofi.com

Etiketler

Bir yanıt yazın