Geoplast Türkiye’den Zemin Izgaraları

Zemin ızgaraları, Geoplast tarafından üretiliyor, ABS Yapı Elemanları’nın distribütörlüğünde Türkiye’de satışı gerçekleştiriliyor.

Zemin Izgaralarının Ortak Özellikleri

 • Ekolojik ve geri dönüşümlü polietilenden üretilmişlerdir, LEED sertifika puanı kazandırırlar
 • Basınca karşı yüksek dayanım gösterirler
 • Araç geçişlerinden kaynaklanan zemin oturmalarını, çimin ezilmesini engeller, çimin gelişimine izin verirler
 • Izgaraların düzgün şekli sebebiyle çimin büyümesini eşit ve homojen hale getirirler
 • Hafiflikleri ve çift geçmeli bağlantıları sayesinde ızgaralar birbirlerine etkin bir şekilde kilitlenir, hızlı ve kolay kurulurlar
 • Kusursuz bir drenaj sağlayarak su birikintisi ve çamur oluşumunu önlerler
 • Ürünler çimin arasında görünmedikleri için daha fazla yeşil alan sağlarlar
 • UV dayanımlıdırlar ve kimyasal reaksiyona girmezler
 • Çim taşına kıyasla güneş ile oluşan ısı farklılıklarında çimi yakmazlar
 • Alanlar sarı veya beyaz plastik elemanlar ile işaretlenebilir
 • Yeşil yollar, park alanları, otoparklar, koşu yolları, bisiklet parkurları, evcil hayvanların dolaştırıldığı alanlar, spor alanlarında kullanılabilirler

RUNFLOOR GREEN – Araç Trafiğine Uygun, Yüksek Performanslı Zemin Izgarası:

RUNFLOOR GREEN; zemin stabilizasyonu sağlayan, araç trafiğine uygun, rakiplerine kıyasla daha uygun maliyetli ve daha uzun ömürlü tek kilitlenebilir zemin ızgarasıdır. İşletme yükü ile alakalı olarak 3 cm’den 5 cm’ye kadar değişen yükseklikleri vardır:

 • RUNFLOOR F03: 3 cm yüksekliğindedir. Otoparklar için idealdir ve en az kalınlıkla maksimum sonuç elde edilir. Tohumlama yapılmaksızın üzerine 3 cm’lik hazır rulo çim de uygulanabilir.
 • RUNFLOOR F04 – F05: 4 cm ve 5 cm yüksekliğindedir. Araç trafiğe açık yeşil alanlar, çakıllı zeminlerin veya yol kenarı şevlerinin stabilizasyonu ile helikopter pistleri ve kayıkhaneler gibi yüksek performanslı özel kullanımlar için uygundur. Her durumda yüksek performans gösterir.
 • RUNFLOOR S05: 5 cm yüksekliğindedir. Daha rijit bir zemin stabilizasyonu için daha yüksek bir et kalınlığına sahiptir. Bu yapısı onu yük araçlarının geçtiği yollar, hava alanları, şantiyeler ve yükleme alanları gibi ağır kullanımlar için uygun kılar. Ağır yüklerde maksimum dayanım sağlar.

SALVAVERDE – Çim otopark alanlarının oluşturulması için zemin ızgarası:

SALVAVERDE, otopark ya da bahçe yollarında çim örtüsünün oluşturulabilmesi için ideal bir ızgaradır. Araç geçişi ya da otopark alanlarında çim örtüsünün gelişmesine izin verecek biçimde hücreli bir yapı oluşturma amacıyla tasarlanmıştır. 350 t/m² yük taşıma kapasitesine ve kaymayan üst dokuya sahiptir. 

Her bir ızgara kendisini yere bağlayan ve araç trafik yükü altında istenmeyen kaymaları önleyen entegre çivilerle donatılmıştır. Hücre şekli ve boyutu kolay yürünebilir bir yüzey oluşturur ve çim biçme makineleri, bisikletler, bebek arabaları ve tekerlekli sandalyeler için engel teşkil etmez.

GEOFLOR – Hazır çimin üzerine döşenebilen zemin ızgarası:

GEOFLOR, özel bir alt yapı hazırlamadan, mevcut çim alanı bir otoparka ya da bir bahçe yoluna dönüştürmek için idealdir. Yüksekliği sadece 2.4 cm olan ürün, UV ışınlarına dirençli düşük yoğunluklu polietilen (LD PE) malzemeden imal edilmiştir.

Elastikliği ve birbirine geçen ızgaraları sayesinde bir alt tabaka hazırlamaksızın mevcut çimin veya hazır rulo çimden yeni yapılacak bir alanın üzerine direkt döşenebilir. Zamanla uzayan çim ızgarayı tamamen kapatacaktır. Uzun kullanım sonrası bile, çimi ilk durumuna geri döndürmek veya bakım yapmak için kaldırılabilir, çıkartılabilir. Spor etkinlikleri, sergiler, konserler veya festivaller olduğunda çim zeminlerin geçici olarak korunması için kullanılabilir.

W: www.absyapi.com.tr

E: info@absyapi.com.tr

T: 0216 518 0255

A: Aydınevler Mah. Sancak Sok. No: 1/2 Küçükyalı, Maltepe / İstanbul


Etiketler

Bir cevap yazın