Forbo Zemin Sistemleri Yeni Nesil Marmoleum’u Sunar

Forbo Yeni Nesil Marmoleum’u sunar.

Forbo Marmoleum çok yönlülük, dayanıklılık ve sağlamlık demek. Modern ve çağdaş mimariyle ekolojik ve ekonomik değerleri bir araya getiren Marmoleum tamamen doğal hammaddelerden oluşturulmuş bir malzemedir. Esnek zemin kategorisindeki
sürdürülebilir ürünlerin başında gelen  Marmoleum artık, çift UV katmanlı Topshield 2 tabakasıyla, maliyet ve performans olarak etkili çözümü sunuyor.

Geleneksel bej ve gri mermer görünümlü linoleum tasarımları geçmişte kaldı. Forbo’nun yeni koleksiyonları zengin, sıcak, yenilenmiş ve çağdaş görünümlü geniş renk ve desen yelpazesi sunuyor.

Forbo Flooring’de Marmoleum’u özel yapan şey, 12 aylık bir sürede yetişen ve yenilenen doğal çevreden elde edilmiş hammaddelerden oluşmasıdır.

Jüt ve keten; buğday ve mısır gibi hasat edilebilen yıllık mahsullerdir. Ahşap sanayiinden çıkan atık bir malzeme olan odun talaşı Avrupa üretim ormanlarından sağlanıyor.  

Marmoleum; basit, doğal bileşen kombinasyonundan elde ediliyor. Marmoleum daha iyi bir görünüm sağlayan katkı maddesi, yeşil profilini geliştiren ek maddeler ve dayanıklılığını veya esnekliliğini artıran yapay bileşenler içermiyor. Tamamen doğal pigmentlerden oluşan Forbo Marmoleum plastikleştirici içermeyen doğal yapısıyla bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır.

Marmoleum neyse odur, başka bir şey değildir.

Tüm bunlar, Marmoleum’u, 30 yıldan fazla süren bir yaşam döngüsünden sonra yeniden başlayabilen doğal bir döşeme haline getiriyor. Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

Topshield2; Gerçek Dünyada Zemin Performansı

Bir döşeme için günlük yaşam gerçeği, onun belirlenmiş temizlik ve bakım ilkeleri ile uygulamasını dengeleyemeden hem kullanım hem de aşınma ile karşı karşıya kalmasıdır. Bu temizlik ve bakımın her zaman tam ‘zamanında’ veya  imalatçı tarafından belirlenen talimatlara göre gerçekleştirilmediği anlamına geliyor.

Gerçek dünya hatasız çözümler gerektirir.

Forbo Marmoleum okullar, sağlık merkezleri, ofisler ve kamu binaları gibi trafiği yoğun olan mekanlarda kullanılıyor. Bu uygulamalarda, hijyen, aşınmaya karşı dayanıklılık ve kolay temizlenme gibi kriterlere dikkat ediliyor.

Günümüzde; binaya giren toz-kir, el dezefektanları, temizlik ve bakım maliyetlerinin ekomoniye olan baskısı gibi gerçekler, artık döşemelerin eskiye göre daha dayanıklı olmasını gerektiriyor.

Günlük kullanım talebini karşılayan Marmoleum’u oluşturmak için tasarlanan Topshield2 kirlenmeye karşı ve zaman içinde kullanıcıya daha uzun bir kullanım ömrü sağlayan bir zemin kaplaması olmak için çizilme ve lekelere karşı geliştirilen direnç ile aşınmaya daha dayanıklı bir ürün.

Topshield2 size aşağıdaki özelliklere sahip bir zemin sağlıyor:

  • Doğal olarak bakteriyostatik.
  • El dezenfektanlarına karşı dayanıklı.
  • Lekelere karşı geliştirilen bir ürün.
  • Etkili, temizlemesi kolay ve kuruması hızlı
  • Toprak ve tozlanmalara karşı kir tutmayan yapıya sahip.
  • Zeminde daha az çizik bırakıyor.
  • Bakımı kolay.

Topshield2 ile Marmoleum, Kullanıma Hazır Zeminler

Çift koruma
Topshield2, Forbo Marmoleum için geliştirilen güçlü ve çift katmanlı, su bazlı tabakadır. Marmoleum ile bağlanan ve ürün yüzeyini düzgünleştiren güçlü ve esnek, UV ile güçlendirilmiş etkili bir sonuçtur. Katman, UV ışın ile güçlü ve sert bir son tabaka halini alır. İkinci tabaka, ayakkabılardan kaynaklanan çizik ve ayak sürme izinin yanı sıra lekelere karşı (özellikler kimyasallar, sağlık bakımı el jelleri ve alkol için) yenilenmiş bir direnç ile geliştirildi.

Marmoleum Marbled Koleksiyon

Şimdi, marbled koleksiyon daha güçlü ve daha hoş mermer görünümlü desenleri sunuyor. Mermer görünümler, 3 ila 8 farklı renkten elde edilen kombinasyonlar ile oluşuyor.

Bazen gerçek mermere benzeyen koyu ve güçlü kontrast oluştururlar; fakat, bazen de renkler tıpkı duvar resimleri gibi daha zariftir.

Marmoleum Solid Koleksiyon

Bu koleksiyonun gizli ruhu renk nüanslarında ve zarifliğinde yatıyor. Klasik, orijinal linolyum referansıyla, düz renklerden bir konsept yaratıldı. Bu koleksiyonun, Marmoleum’un oluşumunun modern süreci arkasındaki sanatı açığa çıkaran izlerin yanı sıra mirastan esinlenen zengin renk paletindeki tarihi izler gibi çok farklı şekillerde geçmiş ve geleceğin izlerini yansıttığı söylenebilir. Solid koleksiyon, günümüzün modern çevrelerini tamamlamaya yönelik renk ve desenler sunuyor.

Marmoleum Patterned Koleksiyon

Bu koleksiyon siyah, gri ve beyaz Grafiklerin kolay anlaşılır ifadesi ve Piyanonun zarif, iki tonlu benekli deseni arasındaki bir diyalogdur. Bu rahatlatıcı sunum eğlenceli kombinasyonlara ilişkin seçilmiş bir oluşum sağlıyor.

Yenilenmiş ve memnun edici bir koleksiyon geliştirilerek anlaşılır bir palet oluşturulmuştur.

Grafiğin koyuluğu mimari ifadeler ve malzemeleri birleştirmek için idealdir. Piyano aralığındaki nötr ve açık renklerin düalizmi eğlenceli kombinasyonlar için tasarlanmıştır.

Marmoleum Linear Koleksiyon

Linoleum’un zengin mirasını kutlayarak Forbo Flooring’in arşivlerde yaptığı bir araştırma 1950’lerin lineer deseninin yeniden keşfedilmesini sağladı. 21. yüzyılın renk spektrumunu yenilediği ve geliştirdiği bu oluşumun yanı sıra, 2009 yılında Striato’yu ortaya çıkardı. Bu tasarımın başarılı bir şekilde dünya çapında yeniden canlanması, 18 renklik bir palet geliştirmek için motive etti. Yönlü lineer desen, linoleum üretiminin doğal bir sonucudur.

Forbo Flooring renklerle oynayarak ve 150 yıllık sürecin sınırlarını keşfederek, yeni tasarım ve renk kombinasyonları yarattı. Üç renkli göz alıcı ürünlerle özel bir ifade oluşturdu. Geri kalanıysa, kendi doğası, sıcak ve davet edici renklerin geniş yelpazesine ilişkin bir ilham kaynağıydı.

 

 

A: iTower Plaza, Bomonti Ar Sokak No: 3 D: 60 Bomonti, Şişli – İstanbul
T: 0212 809 03 16 – 03 17
F: 0212 809 03 18
W: www.forbo.com/flooring/tr-tr/
 
  facebook.com/forboflooringturkiye
  instagram.com/forboflooringturkiye
 


Etiketler

Bir yanıt yazın