Enerji Tasarruflu Yakmayan Tasarım- Mensa’dan Vireoo Profesyonel

Açık Havada Oturma Keyfi 2005 yılında Stig Bloch Milfeldt, geleneksel dış mekan ısıtıcılarının ortamı homojen olarak ısıtamama sorunu üzerine, sıcaklığı tepeden indirme yerine aşağıdan yukarıya çıkarma, böylece vücudu bacaklardan yukarıya doğru sağlıklı bir şekilde ısıtma fikrini geliştirmiş.

Fikir, aynı zamanda CO2 emisyonlarını atmosfere salmak yerine daha temiz ve verimli bir çözüm sağlamış. Stig’in çözümü, teknoloji uzmanı Lars Vinther Pedersen ortaklığında gelişerek uluslararası ödüller kazanan Vireoo Serisi’ne dönüşmüş. Vireoo Serisi, düşük enerji tüketen, dokunulduğunda yakmayan akıllı tasarım ürünlerinden oluşuyor.

Mensa Isıtıcı Modelleri
• Vireoo Professional – Kafe ve restoranlarda açık hava mekanlar için,
• Statio – Kafe/restoran ve teraslar için kokteyl masası şeklinde,
• Vireoo Private – Konutlarda balkon, bahçe ve teraslar için,
• Omnis – Konutlarda ev içinde ve balkon, bahçe ve terasta taşınabilir kullanımlar için.

Vireoo Profesyonel, Mikael Mammen’in tasarımıyla 2010 Yenilikçi Tasarım Ödülü’nü kazandı (Spoga+Gafa, Köln). Vireoo Profesyonel, özellikle kafe ve restoranlar için tasarlanmış ve geliştirilmiş enerji verimliliği yüksek bir ürün. İşletmelerin dış mekanlarında, masa altında, yer kaplamayan, enerji tüketimi düşük ve ayaklardan yukarıya doğru vücudu ısıtan, ayrıca dokununca yakmayan bu güvenli ürün, kullanıcılara konforlu ve keyifli bir sıcaklık sunarken ısıtma masraflarını da düşürüyor.


Vireoo Professional – Krom

Güvenli Dokunma

Vireoo Profesyonel, bütün Mensa ısıtıcılar gibi dokunması güvenli, %100 emniyetli bir ürün.

Hızlı Geri Dönen Yatırım
Geleneksel ısınma yöntemlerinden Vireoo’ya geçildiğinde, Vireoo’nun teknolojisi sayesinde işletme maliyetleri birkaç kat düşebiliyor. Halihazırda gaz ısıtıcı kullanılan mekanlarda Mensa ısıtıcılara geçildiğinde %90 tasarruf sağlanabiliyor. 

Masalar Ağı
Bütün Vireoo masalar birbirlerine bağlanacak şekilde soketle donatılmış. Beş masaya kadar birbiriyle bağlantılı olarak konumlandırılabiliyor. Mensa tarafından temin edilen kablo ve kablo koruyucularla gerekli düzenlemeler yapılarak kabloya takılma tehlikesi de ortadan kaldırılıyor.

 
Kendini Kontrol Edebilen Isınma
Hareket sensörü ile donatılmış olan Vireoo Profesyonel, masa etrafında hareket olduğunda devreye giriyor. Masaya oturulduğunda devreye girerek ısıtmaya başlıyor, masadan kalkıldığında ise üç dakika içinde otomatik olarak kendini kapatıyor. Sadece enerji tasarrufu sağlamakla kalmayan bu özellik, aynı zamanda kullanıcıya ısıtıcı yakmak, kapatmak gibi işlerle vakit harcatmıyor. 

Vücuda Göre Tasarım
Rahatlatıcı ve konforlu sıcaklığı sayesinde soğuk mevsimlerde dışarıda geçirilen keyifli zamanlar uzatılabiliyor. Zararsız kızılötesi ışınların hücrelerdeki vibrasyonu artırarak vücuda eşit ve doğal bir sıcaklık yayması sayesinde Mensa ısıtıcılar, vücudun doğal ısınma sistemini etkili kılarak, keyifli, sakinleştirici bir ısınma sağlıyor.

Az Yer Kaplama
Vireoo masanın altına monte edilebildiğinden kullanıcıya alan kazandırıyor.

Çevre Dostu
Vireoo Latince’de “ben yeşilim” anlamına geliyor. Vireoo, enerji etkin Quartz elementle sadece 0,4 kW enerji harcıyor ve geleneksel ısınma yöntemleriyle kıyaslandığında karbon emisyonlarını %80 oranında azaltıyor.

Vireoo bilinen enerji verimliliği en yüksek ve en çevre dostu dış mekan ısıtıcısı.

W: www.uggrubu.com.tr, www.mensaheating.com

Etiketler

Bir cevap yazın