EKOGRİD® Çim Otopark Sistemi ile Çim Otoparklar için ”Yeşil Çözümler”

Ekogrid® Çim koruma sistemleri otopark ve trafik alanlarında yağmur suyunu yönetmek ve ısı adası etkisini azaltmak için beton, asfalt vb. sert zeminler yerine kullanılabilen sürdürülebilir ve ekonomik bir çözüm.

Esnek ve  asla kırılmaz yapıya sahip ızgaralar tekerlek izi oluşumları ile yağmur suyu birikmelerini engelliyor.

Ekogrid® maksimum yük taşıma özelliğine sahip olması için özel olarak altıgen bal peteği yapısında tasarlandı. (350 ton / m²)

Hazır çimin ürünle kullanılabilmesi hem maliyet hem de zaman tasarrufu sağlıyor.

Ekogrid® ile oluşturulan otoparklar, yürüyüş yolları ve bağlantı yollarındaki gözenekli-geçirgen üstyapılarda stabilize sağlanıyor ve hiçbir çamur veya batma olmadan çim büyümesine imkan sağlıyor. Yağmur suyu yüzey akışı azaltılarak su filtre edilerek suyun doğal kirlenmesine engel oluyor. Ekogrid® SUDS ve LEED uyumlu projelerin geliştirilmesi ve uygulanmasında kentsel ısı adası etkisini azaltmak için kullanılan sürdürülebilir ve çevreye duyarlı bir ürün.

İstanbul Metropolü Miting ve Gösteri Alanı EKOGRİD® Çim Koruma Sistemi Çim Otopark Uygulaması (Dünya üzerinde yapılmış en büyük çim otopark uygulaması 50.000 m² )

Yenikapı projesi; Yenikapı İDO İskelesi’nden Samatya Hastanesi önüne kadar olan uzanan 578 bin metrekarelik alanda denizin doldurularak 1 milyon 250 bin kişilik miting ve gösteri alanı yapma projesi. 23 Mart 2014 tarihinde açılışı yapılan İstanbul Metropolü Miting ve Gösteri Alanı, bu proje ile hayata geçirildi.

Projede beton ve asfalt yerine tercih edilen Ekogrid® çim koruma sistemi 50.000 m² kullanıldı ve 4000 araç ile 1000 ağır tonajlı otobüs kapasiteli çim otopark yapıldı.

Dünyanın en büyük çim otoparkının yapıldığı projenin tamamında hazır rulo çim kullanıldı.

Çim bakımları çim biçme makinası ile periyodik olarak rahatlıkla yapıldı.

Ekoplas Çevre Dostu Peyzaj ve Mimarlık Ürünleri

  • Ekogreen Dikey Bahçe Sistemleri,
  • Ekogrid Çim Koruma Sistemleri,
  • Ekocell Çakıl Stabilize Sistemleri,
  • Ekoedge Plastik ve Aluminyum Sınırlayıcı Sistemler.

 

EKOPLAS (Fabrika)
A: Ostim O.S.B 1213 Sokak 12/A Yenimahalle – Ankara
T: 0312 386 11 65
F: 0312 386 11 75
W: www.ekoplas.com

Etiketler

Bir cevap yazın