Çağ Atlatan İnovasyon “Bioksit Kiremit”

ECE Holding'in kiremit sektöründe faaliyet gösteren firması ECE Kiremit, Bioksit Kiremit'i üretti.

ECE Holding Ar-Ge merkezinde geliştirilen Bioksit Kiremit; daha koyu rengi, daha iyi ses, su ve ısı yalıtımı sunan çevreci özellikleriyle modern ve geleneksel tüm mimari tarzlarına hitap ederek yapı sektörüne etkili bir giriş yaptı.

Ar-Ge Mühendislerinin Başarısı

ECE Holding AR-GE merkezinde görev yapan mühendislerin uzun süreli uğraşları sonucunda özel hammaddeler kullanılarak elde edilen Bioksit Kiremit formülü ile geleneksel kiremitlere oranla daha yüksek donma dayanımı olan, daha iyi su, ısı ve ses yalıtımına sahip kiremitler üretilebiliyor. Bioksit Kiremit’in önemi; fiziksel ve doğal şartlara karşı daha dayanıklı dolayısıyla daha uzun ömürlü, tasarruf sağlayan buna bağlı olarak daha çevreci ve renginden dolayı daha estetik bir ürün olmasından kaynaklanıyor.

İhraç Edilebilir Kiremit

Daha yüksek sinterleme sıcaklığında üretilen Bioksit Kiremit; su emmesinin daha düşük, basınç dayanımı ve termal şok direnci gibi özelliklerinin daha yüksek olmasının yanı sıra yüzey sertliğinin de daha fazla olması özellikleriyle geleneksel hammaddelerle hazırlanmış kiremitlere oranla farlılık gösteriyor. Rengi ile kalite ve fiyat bakımından sınıflandırılan kiremitte, koyu renk hem pahalı hem de en çok talep gören ürün. Bioksit Kiremit, açık renkli olduğu için arzu edilen ekonomik değeri yakalayamayan geleneksel kiremidin değerini de yükseltmiş ve ihracat şansını artırmış oluyor.

Çevre Dostu Hammaddelerle “EKOLOJİK” Olarak Üretiliyor

Bioksit Kiremit, tamamen tarım arazisi dışındaki kayaç alanlardan temin edilen hammaddelerden oluşan bir formülle üretildiği için ekolojik özellikler de taşıyor. Bu nedenle Bioksit Kiremit, kıymetli tarım arazilerinin hammadde olarak kullanılmasının da önüne geçecek önemli bir inovasyon ayrıcalığı da taşıyor.

ECE Kiremit Hakkında

ECE Kiremit, 1986 yılından itibaren kiremit sektöründe faaliyet gösteriyor. 17.500 m² kapalı, 20.000 m² açık olmak üzere toplam 37.500 m² alan üzerine kurulan fabrika, üretim kapasitesi 12.000.000 adet/yıl olan bir üretim tesisine sahip. Türkiye kiremit üretiminin %30 a yakın kısmını karşılayan Çorum il merkezinde bulunan işletme kurulduğu günden bu yana günden güne artan ve değişik kullanım alanları arayan bir gelişim içinde, tüketicinin beklentilerinin tam karşılığı olan ürünleri üretmeyi sürdürüyor. Firmanın hedefi , kiremit ve tuğla sektörüne yeni ürünler kazandırmak, daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak ve sanayi kolunda markasıyla lider konuma gelmek.

 

A: Ankara Yolu 7.km – Çorum
T: 0364 235 01 10
W: www.ecekiremit.com

Etiketler

Bir cevap yazın