BAUMIT Fayans Uygulamalarında Profesyonel Çözümler Sunuyor

Dış cephe ısı yalıtım sistemleri alanının markası Baumit, seramik yapıştırıcıları ve derz dolgular, hazır sıva, hazır şap, örgü harçları ve hazır beton ürün gruplarında da hizmet veriyor.


Baumit seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları ürün grubu da yine aynı yaklaşım ile geliştirildi. Seramik yapıştırıcıları ürün grubu her alt yüzey ve fayans boyutu için profesyonel çözümler sunuyor. Farklı sınıflarda üretilen ürünler doğru yüzeye doğru sınıf ve performansta ürün uygulamasına imkan verir.

İç mekanda sadece zeminde kullanılabilecek bir ürün ya da dış mekanda duvarda ve büyük ebatlı karoları yapıştırmak için tercih edilebilecek bir ürün. Kullanıcının ihtiyaç ve beklentisi ne ise en uygun çözümü Baumit Seramik Yapıştırıcları ürün grubunda bulmak mümkündür.

Baumit Baumacol Basic, Baumit Baumacol Pro ve Baumit Baumaco Bianco iç mekanlarda tercih edilebilecek ürünlerdir. C1TE sınıfı Baumacol Pro, seramiklerin iç mekanda zeminde ve duvarda yapıştırılmasında kullanılan üründür. Çalışma süresi uzatıldığı için, uygulama esnasında kullanıcıların işini kolaylaştırmaktadır.

Baumit Baumacol FlexUni, Baumit Baumacol Flextop ve Baumit Baumacol FlexMarmor iç dış mekanda, zeminde ya da duvarda her türlü karonun yapıştırılmasında tercih edilecek ürünlerdir. Baumacol FlexUni, yüksek yapışma mukavemetli, su geçirmeme ve donmama özelliği geliştirilmiş, düşeyde tutunma özelliği artırılmış C2T sınıfı yapıştırma harcıdır. Özellikle renovasyonlarda mevcut fayansı kırmadan, fayans üstü fayans uygulamasında kullanılabilmektedir. Baumacol FlexTop, flex (esnek) grubundaki bir diğer üründür. Çalışma süresi uzatılmış, su geçirmeme özelliği geliştirilmiş, ağır karolarda seramik üzeri seramik yapıştırma özelliğine sahip Baumacol FlexTop ıslak hacimlerde kullanıma da uygundur.

Baumacol FlexMarmor, özellikle mermer gibi ağır taşların yapıştırılmasında kullanılabilecek flex (esnek) yapıştırma harcıdır. Bembeyaz bir renge sahip olan ürün, cam tuğla, açık renk mermerler, doğal taşlar ya da mozaik uygulamalarında rahatlıkla tercih edilebilir.

Uygulama yapılacak alana uygun seramik yapıştırıcısı seçmek son derece önemlidir. Bu noktada aşağıdaki konulara dikkat etmek gerekmektedir.

Dış cephede uygulama yapılacağı zaman donma tehlikesine karşın ve su itici olup olmamasına göre yapıştırıcıya dikkat edilmesi gerekmektedir. Flex grubu (min.C2) yapıştırıcılar dona dayanımlı ve su itici özellikleri sayesinde dış cephede rahatlıkla kullanılabilir.

Yapıştırıcı uygulanacak alt yüzeylerin mutlaka prizini almış olması ve tutuculuğunun yüksek olması önemle tavsiye edilir.

Yapıştırıcı seçimi sırasında mutlaka uygulanacak karonun ebatları ve özellikleri değerlendirilerek yapıştırıcı seçilmelidir.

Porselen veya benzeri su emici olmayan karoların yapıştırılmasında iç veya dış mekan olmasına bakılmaksızın flex (C2) grubu ürünler kullanılmalıdır.

Baumit derz dolgu ürün grubunda 24 farklı renk seçeneği bulunmaktadır. Baumacol PremiumFuge ürünü dona ve suya dayanıklı, flex (esnek), yer ve duvarlarda kullanıma uygun, CG2 sınıfı yüksek mukavemetli derz dolgu harcıdır. Mutfakta, banyoda, terasta veya alttan ısıtma sistemine sahip mekanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Islak hacimlerde seramik uygulaması yapmadan önce su izolasyonun sağlanması son derece önemlidir. İç mekanlardaki banyo, tuvalet veya duş gibi ıslak hacimlerin su yalıtımı için Baumit ürün grubu içinden Baumacol Proof ürünün kullanılması önerilmektedir. Eksiz, tek parça bir su yalıtım katmanı elde etmek için kullanılabilecek ürün, kullanıma hazır, likit su yalıtım malzemesidir. Özellikle dış mekanlardaki ıslak hacimler ya da teras alanları için ise Baumacol Protect ürünü tercih edilmelidir.

W: www.baumit.com.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın