Baumit Dış Cephe Kaplama ve Boyaları

Yapı sektörünün dış cephe konusunda uzman markası Baumit'in dış cephe kaplama ve boyaları, yenilikçi özellikleri ile projelerin ve tekil binaların sadece dış görünümünü değiştirmekle kalmıyor, daha uzun süreli kullanımını da garantiliyor. Çünkü Baumit dış cephe kaplama ve boyaları, yağmur, rüzgar, ısı değişimleri ve UV ışınlarına karşı da koruma sağlıyor.

Photokat Işığın Gücü ile Kendi Kendini Temizleme

Baumit’in Nano teknoloji ile geliştirilen ve yüksek su buharı geçirgenliğinin yanı sıra kir tutmama özelliğine sahip ürünleri NanaporTop ve NanoporColor, dış cephelerin çok uzun yıllar bakım gerektirmeden renklerini korumasına imkan veriyor. Ürünlerin mikroskobik yüzeyi kirlerin tutunmasını zorlaştırarak cephenin daha az kirlenmesini sağlıyor.

Kullanıma hazır, kıvamlı ve ince dokulu bir ürün olan Baumit NanaporTop ile silikat esaslı, difüzyona açık yapısı sayesinde nefes alma özelliğine sahip Baumit NanaporColor yeni özellikleri ile dış cepheleri farklı bir seviyeye çıkarıyor. Ürünlerin organik yapıdaki kir parçacıklarını buharlaşan hava nemi ve yağmur yardımıyla çözen yeni fotokataliz özelliği, sunduğu kendi kendini temizleme etkisi sayesinde, artık organik kirlenmeye karşı da etkin bir koruma sağlıyor. Fotokatalizli boyalar ile hem kir parçacıklarının yüzeyde tutunması zorlaşıyor hem de yüzeydeki nemin buharlaşması sonucunda gevşemiş olan kir parçacıkları kolayca yüzeyden çözünebiliyor. Ayrıca fotokatalizli NanaporTop ve NanaporColor, biocide içermeyen yapılarıyla çevre ve insan sağlığına dost ürünler.

“Cool Pigment”ler ile Cephelerde Her Renk Mümkün

Binaların dış cephelerinde alışılagelmiş tip boyalarda koyu renkler, güneş ışığını daha fazla çekmesi, yoğun ısınma yaratması ve ısı yalıtım sistemine zarar vermesi nedeni ile tercih edilmezler. Baumit’in boya ve kaplama ürünleri için geliştirilen özel “Cool Pigment”, güneş ışığının büyük kısmını yansıtarak yüzey sıcaklığının artmasını engelliyor. Böylece yüzeyler serinliğini koruyor ve ısı yalıtım sistemine zarar verilmesini önlüyor. Bu sayede en koyu ve en moda renk tonlarını bile ısı yalıtım sistemlerinde geniş alanlar üzerine uygulamak mümkün oluyor.

Baumit’in özellikleri geliştirilmiş dış cephe boyaları ve Avrupa’nın dış cepheler için en zengin renk sistemi olan Baumit Life®’ın sunduğu 888 renk alternatifi ile çok çeşitli ve kişisel renk kullanımı yapmak ve açık ve koyu renk tonları ile gölge ve ışık oyunları yaratmak mümkün.

 

 

 

 

T: 0216 680 34 00
W: www.baumit.com.tr , www.facebook.com/BaumitTurkiye
Baumit Müşteri Hattı: 0850 480 7 480

Etiketler

Bir yanıt yazın