Vallée du Parc Konutu

Vallée du Parc Konutu

Chevalier Morales Architectes tarafından tasarlanan kır evi Quebec'in güneyindeki Mauricie bölgesinde yer alıyor.

The Vallée du Parc Konutu; Kanada, Quebec’in güneyindeki Mauricie bölgesinde yer alıyor. Amerikalı mimar Frank Lloyd Wright’ın işlerinin yeniden yorumlanmasından ilhamla tasarlanan binanın zemin katı, birçok terasın kesişimi üzerine yapılan çalışmalar ve atomobille olan ilişkiyle şekilleniyor. Çevredeki tepelerle geometrik olarak ilişkide olan çatının karmaşık geometrisi uzaktan görsel olarak dikkat çekiyor.

Proje konseptinin gelişimi, en başından beri bir miktar nostalji ile boyanmıştı. Ev, 90’larda ünlü bir televizyon dizisi olan Les filles de Caleb’in dış çekimlerinin yapıldığı alanda yer alıyor. Geniş manzaralar, tepeler, eski samanlıklar, çitler ve yabani çiçekler ile arazi, izleyenlere 20. yüzyıl başından kırsal Québec tarihi hikayelerini anımsatıyor.

Bu pastoral ve neredeyse kurgusal peyzajı deneyimleyen mimarlara Frank Lloyd Wright’ın işleri doğal bir referans oluyor. Özellikle ünlü konut projelerinde, iç mekan ve dış mekan arasında sürekli kurduğu güçlü görsel ilişki ilham kaynağı oldu.

Etiketler

Bir cevap yazın