Unilever Benelüks Genel Merkezi

Unilever Benelüks Genel Merkezi

Hofplein, Rotterdam’ın kalbinde yeni Unilever Benelux Genel Müdürlüğü 1960’ta mimar C.A. Abspoel tarafından tasarlanan mevcuttaki betonarme binanın 6 katında bulunuyor. Mecanoo tarafından iç mekan tasarımı yapılan yeni müdürlük, yaklaşık 750 çalışana ev sahipliği yapacak.

Belediye Binası
6. kata girilirken, ziyaretçiler şehrin güzel bir manzarasını sunan Lipton Bar’da karşılanıyor. Lipton Bar’dan tüm katlara geçiş sağlayan bir iç merdiven var. Katlarda, çeşitli departmanları ve dolayısıyla çalışanları birbirine bağlayan boşluklar yaratan atılımlar yapılmış. İçeri girer girmez belediye binası olarak adlandırılan oditoryum hemen göze çarpıyor. Bu oditoryum, etkinlik alanı ve restoran çok işlevli ve etkinlikler, konferanslar ve öğle yemeği için bir yer için kullanılabiliyor. Gayriresmi toplantılar veya çalışma için de kullanılabilirler ve bu işlevlerin tümünü çalışma ortamının bir parçası haline getirecek şekilde hayal edilmiş.

Unilever City
İç mekan sokaklı ve mağazalı bir kent kurgusu olarak tasarlanmış: Unilever City. Çok amaçlı kabinler binanın ortasındaki bir sokak formunu yaratan betonarme strüktürlerin arasına yerleştirilmiş. Bunlar Unilever’in iç vitrini olarak hizmet ediyor. Ürünler dolaplarda sergilenebiliyor ve ayrıca arama, tartışma veya sessiz çalışma için kullanılabiliyor. Çeşitli Unilever departmanlarının işyerleri, her biri kendi kimliğine, markalarına ve karakter özelliklerine sahip cadde üzerinde yer alıyor. Sokaktaki dükkanları oluşturuyorlar. Güzellik & Kişisel Bakım, Evde Bakım, Tazeleme, Gıda ve Gıda Çözümleri departmanlarının marka merkezleri, her biri kendi kimliğine sahip olan ve ürünlerin sunulup test edilebileceği bir sıcak nokta oluşturan bu departmanların atmosferini vurguluyor.

Kullanılan malzemeler binanın endüstriyel karakterini güçlendiriyor. Siyah çelik, meşe, dökme zemin ve karolar nötr bir temel oluşturarak Unilever’in ürünlerini ve pazarlamasını sergilemek için alan sağlıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın