Öğrenci Çalışmaları Merkezi

Öğrenci Çalışmaları Merkezi

Okan Koca’nın Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü 2010-2011 Güz Yarıyılı diploma projesi kapsamında, Aysu Akalın’ın yürütücülüğünde tasarladığı Öğrenci Çalışmaları Merkezi, Ankara’da yer alıyor.

Konu, öğrenci toplulukları merkezi. Yani üretimin, yaratıcılığın, iletişim ve etkileşimin ön planda olması gereken bir yer. Üretim ise çok yönlü ve disiplinlerarası etkileşimi gerekli kılan bir kavram. Karşılaşmalar, bir araya gelmeler ne kadar fazla olursa ortaya konan da o oranda fazla ve nitelikli olma potansiyeline sahip.

Bu anlamda farklı alanlardan öğrencileri bir araya getirecek, kaynaşmasını ve birlikte üretime yönelmelerini teşvik edecek mekansal oluşumlar yaratmak projemin temel dayanağını oluşturuyor.

Tasarımcı Hakkında
1988 yılında Afyon’da doğan Okan Koca, ilköğrenimini Afyon’da, ortaöğrenimini Burdur’da tamamladı. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü kazandı. Şantiye stajını Danıştay Başkanlığı Hizmet Binası inşaatında, büro stajını ise Hayalgücü Tasarım Grubu ofisinde yaptı. AutoCAD, SketchUp, Adobe Photoshop programlarını kullanabiliyor.

Etiketler

Bir yanıt yazın