Maya Rezidans

Maya Rezidans

TAGO Architects tarafından tasarlanan konut projesi İstanbul Erenköy’de bulunuyor.

Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

Ödüllü mimar Gökhan Aktan Altuğ, Erenköy kentsel dönüşüm projesini farklı bir açı ile ele almıştır. Maya Apartmanı, yoğun bir kent merkezinin ortasında bulunan, tasarıma dayalı yaşamın başlıca bir örneğidir. Şık, modern ve profesyonel çizgileri konut projesinde birleştiren Maya Apartmanı. kentin en kalabalık bölgelerinden birine yaşam değeri katmıştır.

Karma kullanıma sahip 7 katlı yapı, zemin katta bulunan ticarileri, 2 bodrum kat otopark ve dikkat çekici çatı tasarımı ile inşa edilmiştir. Maya Apartmanı. butik bir proje özelliği çerçevesinde, yalın malzeme seçimi, doğal ışık kullanımı ve açık alan yerleşimi ile mahalle estetiğine uyum sağlamayı amaçlamıştır. Bina, geniş pencere, yüksek tavan, giriş saçağındaki çelik kullanımı ve gri renk seçimi ile içinde bulunduğu büyük şehrin endüstriyel arka planına da selam vermektedir.

Katlar boyunca tekrar eden planların monotonluğu, cephe tasarımdaki kayan paneller ile bozulmuş, yapıya kendine özgü cephe karakteri armağan edilmiştir. Yapıya kendine özgü cephe karakteri ile bozulmuş, yapıya kendine özgü cephe karakteri armağan edilmiştir.

Etiketler

Bir cevap yazın