Kanyon Air Açık Hava Alışveriş Alanı

İstanbul'da bulunan alışveriş merkezi Kanyon’un merkezinde bulunan açık hava etkinlik alanı I-AM tarafından yeniden tasarlandı.

Tasarımcılar, projeyi anlatıyor:

Kanyon Alışveriş Merkezi ile Kanyon’un açık hava alanlarını ziyaretçiler için daha etkili ve keyifli hale getiren doğadan ilham alan, güvenli bir alışveriş deneyimi yaratmak üzere yola çıkılmıştır.

Projedeki temel hedef, Covid-19 pandemisi sonrasında değişen ziyaretçi ihtiyaçları ve alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak, Kanyon kiracılarına alternatif bir açık hava sergileme ve satış imkanı sunmak ve Kanyon’un ziyaretçi trafiğini artırmaktır. Bu hedefle, ziyaretçilerin alışveriş motivasyonunu yükselten, kendilerini güvenli hissedebilecekleri, Kanyon markalarının sergileme ve satış operasyonlarını gerçekleştirebilecekleri, doğayı ve yeşili ön plana çıkaran, modüler bir pazar yeri konsepti oluşturulmuştur.

Kanyon’un ev sahipliği yaptığı yaşam tarzı markalarının dönemsel olarak yer aldığı, tasarım diliyle mekanla bütünleşen, farklı alanlarda kullanıma uygun, modüler bir ürün ailesi tasarlanarak, rahat, özgür ve güvenli bir ziyaretçi deneyimi yaratılmıştır.

Tasarım ve uygulaması gerçekleştirilen Kanyon Air’ın sunduğu müşteri yolculuğu içerisinde birçok farklı deneyim alanı bulunmaktadır. Dönemsel olarak değişen temalar çerçevesinde ise pop-up mağazalardan, müzik ve yeme içmeye dair alanlara kadar birçok yenilik planlanmaktadır.

Etiketler

Bir yanıt yazın