Îlot Tri Postal

CoBe Architecture & Paysage, Bordeaux’daki Tri Postal konut bloğundaki iki binayı tasarladı.

CoBe, Bordeaux Saint-Jean Tren İstasyonu’na birkaç yüz metre mesafede, National Interest Market’in önünde (MIN), Saint-Jean Belcier ZAC’in Armagnac Nord bölgesinde, ECDM architects ekibi tarafından yönetilen “Tri Postal” bloğunun L1&L2 konut binalarını tasarladı. BNP Paribas Emlak tarafından tasarlanıp CoBe tarafından inşa edilen yapı, 33 sosyal kiralık konut ve 44 ücretsiz sahip olunabilen konut içeriyor.

Yeni Bir Merkeziyet
Günümüzde Armagnac bölgesi, büyük bir demiryolu arazisi ve merkezinde Bordeaux şehrinin yer aldığı, yeni bir merkeziyetin geliştiği bir faaliyet alanı. Place d’Armagnac’a bakan Tri Postal bloğu, adından da anlaşılacağı üzere, 2016’da faaliyetleri durmuş olan şehrin önceki posta tasnif binasını içeriyor.

İki Bina
Tüm konut binalarının tabanı, iki zemin kattaki kolon-kiriş sistemine ve ilk dört katın cephesindeki uzun sundurmalardan oluşan aynı strüktüre uyum sağlıyor.

Meskenler, Sundurmalar, Balkonlar
İki ayrı holün hizmet verdiği iki bina, her katta eşit olarak düzenlenmiş, 33 sosyal konut kiralama biriminden ve tek odadan beş odaya kadar değişen 44 ücretsiz sahip olunabilen konut biriminden oluşuyor.

En üstteki iki kat, çift yükseklikte oturma odaları içeren dubleksleri kapsıyor. Çift zemin kat, iki kattaki ticari mülklere ve otoparklara aynı zamanda da her bir konuta sağlanan kilerlere ev sahipliği yapıyor.

Etiketler

Bir yanıt yazın