Oficinas Larrañaga 92

Oficinas Larrañaga 92

PSV Arquitectura tarafından tasarlanan Oficinas Larrañaga 92 projesi dahilinde, Córdoba’da bulunan eski bir konut, işverenin istekleri doğrultusunda ticari alanlar ve yönetim ofisine dönüştürülmüş.

Tasarımcıların yeniden işlevlendirme esnasındaki temel yaklaşımı, mevcut yığma yapıya yeni bir metal strüktür asarak, yeni programın talepleri ve mevcut yapının yetersizlikleri arasında bir denge kurmak olmuş. Evin giriş katı, sokaktaki yaya dolaşımından faydalanmak üzere, ticari bir mekana dönüştürülmüş. İlk kat ofislere ayrılmış, bunun üzerine eklenen ikinci kat ise toplantı odaları ve terastan oluşuyor. Son olarak üçüncü katta ise teknik mahaller ve makine dairesi var.

Mevcut taşıyıcı sisteme rahatlıkla eklemlenerek uyum sağlayabilen modüler ekler ile cephede basamaklı bir yapı oluşturulmuş. Bu basamaklama, eskiden yalnızca dikey ayrıcı duvarlar ile birbirinden ayrılan komşu yapılar ile Oficinas Larrañaga 92 arsında yeni morfolojiler (teras) oluşmasına olanak vermiş. Yeni alüminyum kompozit cephe, eski cephenin izlerini sürdürecek şekilde tasarlanmış.

Etiketler

Bir cevap yazın