Donmar Dryden Street

Donmar Dryden Street

Londra'da yer alan 19. yüzyıl yapısı bir depo Haworth Tompkins tarafından, bir tiyatro kumpanyası için prova ve eğitim merkezine dönüştürüldü.

Londra Covent Garden’da yer alan bilindik tiyatro kumpanyası Donmar Warehouse, Dryden Caddesi üzerinde yer alan 19. yüzyıldan kalma depo binasını prova, eğitim ve yan etkinliklerde kullanmak üzere dönüştürmesi için Haworth Tompkins’le anlaştı. Projenin zor kısmı; kısıtlı bütçe ve mekanla, keyifli ve yaratıcı bir profesyonel çalışma ortamı yaratmaktı.

Mevcut katlar kaldırılarak, çatı yüksekliği genişletildi, dolaşım şeması yeniden düzenlendi ve; Donmar’ın ana sahnesine benzer büyüklükte yüksek tavanlı bir prova odası, caddeye bakan bir oda, idari ofisler, çatı katında büyük bir eğitim odası ile ziyaretçi sanatçıların kalabileceği tavan arası odası tasarlandı.

Bir kısmı yıkılmış duvarlar ile tavanlar Donmar’ın çalışma hayatına uygun bir teatral arka plan olması için yeni bir işlem görmedi, olduğu gibi bırakıldı. Binanın kalbinde tasarlanan çok renkli merdiven, Haworth Tompkins’in birlikte çalıştığı sanatçı Antoni Malinowski tarafından boyandı. Sahne tasarımcısı Lucy Osborne ise bitişlerde ve mobilya seçimlerinde destek oldu.

Etiketler

Bir cevap yazın