Desjardin Ofisleri ve Montreal Kulesi

Desjardin Ofisleri ve Montreal Kulesi

Quebec’in en büyük kurumlarından Desjardin’in yeni ofislerinin iç mekan tasarımı ve Montreal Kulesi dönüşüm projesi Provencher_Roy tarafından tasarlandı.

Desjardin şirketinin çevirim içi servisleri, 1987’den beri metruk ve Montreal Olimpiyat Kulesi adı ile de bilinen, Montreal Kulesi’ne taşındı. Provencher_Roy tarafından dönüştürülen ve iç mekan tasarımları yapılan iş kulesinin kiralanabilir 12 katından 7’si Desjardin tarafından kullanılıyor. 2015 yılında başlayan renovasyon çalışmalarında, mevcut prefabrik beton kabuğun yerini, daha fazla pencere boşluğuna ve geçirgenliğe imkan verecek olan perde duvarlar almış. Böylelikle, orijinal tasarıma sadık kalınarak, ofis yapısının içine daha fazla gün ışığı girebilmesi sağlanmış. Yapının çarpıcı strüktürü, içten dışa her mekanı aydınlatıyor.

Roger Taillibert tarafından tasarlanan orijinal kulenin spor federasyonlarının kullanımına uygun düşünülmüş olan iç mekanları, Desjardin’in farklı birimlerinin kullanımına uygun olarak yeniden tasarlanmış. Yaklaşık 1.000 kişinin çalışacağı yeni mekanın mekanik sistemleri güncel nizamnamelere uygun hale getirilmiş.

Daha fazla etkileşim ve yaratıcılığa yer açmayı amaçlayan yeni tasarım aynı zamanda kulenin tarihi ve hatırasını da yaşatmayı hedefliyor. Stadın organik biçimi ile daha uyumlu hale getirilen kulenin içinde, eski mimari ve işlevini hatırlatacak detaylar bırakılmış.

25-35 yaş arası çalışanları çekmek ve taleplerini karşılayabilmek amacıyla yapı en güncel teknolojik ekipmanlar ile donatılmış. Dinlenme odaları, eğlence odaları, kahve tezgahları ve çok işlevli odaların tümü bu genç ve etkin kullanıcıya duyarlı biçimde tasarlanmış.

Etiketler

Bir cevap yazın