Cambridge Üniversitesi Akademik Personel Konutları

Cambridge Üniversitesi Akademik Personel Konutları

Cambridge Üniversitesi Akademik Personel Konutları, Mecanoo tarafından tasarlandı.

The North West Cambridge Development (NWCD), Cambridge Üniversitesi tarım arazilerinin 150 hektarlık alanını konut, akademik tesisler, kamu tesisleri ve yeşil alana sahip bir projeye dönüştürdü. Mecanoo, araştırmacılar ve önemli üniversite çalışanları için 232 ekonomik konut sağlamak üzere NWCD ile birlikte çalıştı.

Yeni Katman
Cambridge, yüzyıllar boyunca mimari buluşların katmanlanmasıyla bağlamsallaştırılmış bir şehir. Şehir, mimari ve peyzajın eşsiz bir bileşimini sunar. Mecanoo’nun tasarımı, Cambridge’in zengin gelenekleri ve üniversiteli karakteri üzerine yeni bir katman ekliyor.

Kamusal Olan-Olmayan
Güçlü bir topluluk duygusu yaratmak için, kamu ve özel alan arasındaki ilişki dikkatlice yeniden ele alındı. Kapalı ve açık alanların karakteristik Cambridge uyarlaması, kamusal ve kamusal olmayan bina grupları arasında dönüşümlü olarak, avluları harekete geçiren ve konutlar ile ortak alan arasında farklı bağlantılar oluşturan tasarım için bir çıkış noktasını oluşturuyor.

Avlular
Çim, çiçek tarlaları, yükseltilmiş teraslar, bitkiler, meyve ağaçları ve kentsel mobilyalar içeren iki iç avlu, topluluk alanları dışında kapalı galerilerle korunuyor. Daireler, gün ışığı alan ve hepsi avlulara açılan geniş merkezi salonların etrafında gruplandırılmış.

Ortak Kimlik
Merkezi bina, sitenin görsel ve toplumsal odak noktasıdır ve bir omurga görevi görüyor. Sitenin kalbindeki kapalı dış mekan, Cambridge kolon ve kemerlerinin modern bir uygulamasını yansıtıyor. Ortak bir kimlik oluşturmak için çevredeki tesisler yol boyunca konumlandırılmış.

Sürdürülebilirlik
Tasarım, evlere yüksek enerji, su, güvenlik, engelli erişimi ve çevre standartları getiren aynı zamanda enerji faturalarını %80’e kadar azaltarak ev sakinlerine fayda sağlayarak karbon emisyonlarını % 50’den fazla azaltan “Homes Level 5” ile uyumlu.

Etiketler

Bir cevap yazın