Allianz Türkiye HQ

Allianz Türkiye HQ

Swanke Hayden Connell Mimarlık (AukettSwanke) tarafından tasarlanan, LEED Gold sertifikasına sahip Allianz Türkiye genel merkezi 2016 yılında inşa edildi.

SHCA, projeyi anlatıyor:

Projedeki amacımız kurumsal hedefleri destekleyen, iş stresini minimuma indiren, çalışanların ihtiyaçlarına karşılık veren ve iş birliği, etkileşim, konsantrasyon ve dinlenme imkanı sunan, açık alanları ile verimli ve efektif, sürdürebilir ofis alanları yaratmaktı.  Kullanıcılar arasında sosyal ve iletişimsel etkileşimi arttırmak amacı ile çalışma alanları açık plan ofis olarak tasarlandı.

Konsept tasarımın temelinde odak odaları, açık toplantı alanları, proje odaları ve farklı büyüklüklerdeki toplantı odalarıyla gelişmiş bir “komşuluk” sistemi yatmaktadır.

Yaratılan bu farklı mekanlar, kullanıcılara çalışma hayatının farklı gereksinimleri için seçenek sunmaktadır. 2 kat yüksekliğindeki iç bahçe farklı temalara sahip her ofis katı için mekanın odak noktasını oluşturmaktadır.

Allianz, çok farklı disiplinlerdeki birçok organizasyon, kişi ve kuruluşlar, spor faaliyetleri ve eğitim programları ile işbirliği içinde olan bir grup olduğu için her bir ofis katında bu işbirliğini yansıtacak Formula 1, golf, futbol ve benzeri temalara yer verilmiştir.

Yüksek standartta sürdürülebilir tasarım kriterlerinin kullanılması sebebiyle ofis alanları US Green Building Council tarafından LEED Gold sertifikasıyla ödüllendirilmiştir.

Etiketler

Bir cevap yazın