3S Firuze Konakları Satış Ofisi

3S Firuze Konakları Satış Ofisi

Ergün Mimarlık tarafından tasarlanan yapı, İstanbul Avcılar ilçesinde yer alan 530 üniteli 3S Firuze Konakları'nın tanıtımın ve satışının yapıldığı ofis binasının inşaatı 2017 yılında tamamlandı.

Ergün Mimarlık, projeyi anlatıyor:

“3S FIRUZE KONAKLARI SATIŞ OFİSİ” İstanbul, Avcılar ilçesinde yer alan 530 uniteli 3S Firuze Konakları Projesinin tanıtımın ve satışının yapıldığı ofis binasıdır. Arsa, zamanla kullanımını yitirmiş bir endustri bölgesinde yer almaktadır. Önceki kullanımında birbirinden bağımsız atölyelerin ve küçük endüstri tesislerinin bir arada olduğu bir arsadır. Çelik , beşik çatılı bu endustri yapılarının yapım tekniği ve formu projenin ilham kaynağı olmuştur. Kütle, cephe, strüktür ve iç mekan tasarımında bölgedeki endüstriyel hafızanın izlerinden ipuçları bırakmak amaçlanmıştır.

Binanın beşik çatılı yüksek kısmında satış ve sergileme holü , teras çatılı arka kısmında ise, 2 adet örnek daire ve servis mekanları planlanmıştır. Sergi holü tasarımında, zeminde epoksi, çatı ve duvarlarda çelik strüktür ve OSB, ofis platformlarında ise doğal ahşap kullanılarak , endüstiyel stilde bir iç mekan tasarımı oluşturulmuştur. Cephede ise metal bir kabuk kurgulanarak, binanın güneş kontrolü sağlanmıştır. Cam ve çelikten oluşan düşey kütle ise gelen müşterilerin, çevredeki manzarayı görebileceği bir seyir kulesi olarak tasarlanmıştır. Kulenin altındaki teras ise kullanıcıların açık havada dinlenebilecekleri rekreatif bir avlu olarak planlanmıştır.

Etiketler

Bir cevap yazın