3. Ödül (Öğrenci Kategorisi), Metalden Fikirler Ulusal Ürün Tasarım Yarışması

3. Ödül (Öğrenci Kategorisi), Metalden Fikirler Ulusal Ürün Tasarım Yarışması

PROJE RAPORU

BUX

Bux, kullanıcı ihtiyacına göre özelleşebilen oturma ve depolama birimidir.

Ürün içerisinde bulunan 2 adet esnek kumaş bölmesi sayesinde, kullanıcıya bu alanda vakit geçirirken kendine yakın ve pratik bir depolama alanı sunar. Bu bölmeler bir depolama alanı olmakla beraber kullanılmadıkları durumlarda evcil hayvanların severek dinleneceği alanlara dönüşmektedir. 4 köşeden geçmeli plastiklerle sabitlenen bu bölmeler, silikon geçme alanları sayesinde kullanıcıya yükseklik ayarlama avantajı sağlamaktadır.

Bux, basic formu sayesinde bulunduğu ortama kolaylıkla adapte olmaktadır. Form itibari ile geçme bağlantı detayları üretim ve lojistik açısından avantajlıdır.

Ürünün, ayak-iskelet yapısıyla birlikte oturma alanının alüminyum 5754 alaşımından üretilmesi öngörülmüştür. Alüminyum 5754 tercihi ise malzemenin hafifliği, dayanımı ve kolay işlebilir olmasındandır. Bölmeler ise esnek kumaş ve köşelerden sabitlenen tutamaçlar ise polikarbon malzemeden üretilmesi öngörülmüştür.

Metal parçalardan ayakların Bükme, sıvama üretim yöntemi ile oturma alanın ise ekstrüzyon üretim yöntemi ile üretilmesi öngörülmüştür.

 

Etiketler

Bir yanıt yazın