Orhangazi Meydanı vitrine çıkıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Orhangazi Meydanı’nın yeniden dizaynına yönelik düzenlenen proje yarışmasında dereceye giren eserlerin sahipleri, 14 Mart Çarşamba günü törenle ödüllerine kavuşacak.

Orhangazi Meydanı’nı bugünün şartlarına uygun daha modern bir bölge haline getirmek için açılan yarışmanın kolokyum ve ödül töreni, 14 Mart Çarşamba günü saat 14.00’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Müzeyyen Senar Sergi Salonu’nda yapılacak.

Bursa’nın kimliği açısından çok büyük önem taşıyan meydanın projelendirme sürecinde farklı bakış açılarının değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen yarışmaya toplam 61 eser katıldı. Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk’ün başkanlığındaki alanında uzman isimlerden oluşan jürinin titiz değerlendirmesinin sonucunda Kadir Uyanık, Doğan Zafer Ertürk, Emel Birer, Ali Kemal Terlemez ve Orkan Zeynel Güzelce tarafından hazırlanan proje birinci oldu. Nevzat Oğuz Özer, Yasemen Say Özer ve İlhan Aydın Meltem’in hazırladığı proje ikinci olurken, Ervin Garip ve Banu Garip’in hazırladığı proje de üçüncü oldu. Ayrıca 5 eser mansiyona layık görülürken, 5 eser de satın almaya değer görüldü.

Yarışmada dereceye giren eserlerin sahipleri, 14 Mart Çarşamba günü saat 14.00’da Merinos AKKM Müzeyyen Senar Sanat Galerisi’nde yapılacak kolokyum ve ödül töreniyle ödüllerini alacak.

Etiketler

Bir cevap yazın