Heritage, World Heritage, and the Future: Perspectives on Scale, Conservation, and Dialogue

5–6 Aralık 2019 tarihlerinde yüz yüze gerçekleşen 14. Uluslararası ANAMED Yıllık Sempozyumu (IAAS), “Miras, Dünya Mirası ve Gelecek: Ölçek, Koruma ve Diyalog Üzerine Görüşler”in İngilizce bildiri kitabı Heritage, World Heritage, and the Future: Perspectives on Scale, Conservation, and Dialogue yayımlandı.

Bu yayını oluşturan makaleler—Dünya Mirası Sözleşmesi ve Türkiye’deki uygulamalar da dahil olmak üzere—arkeolojik ve doğal mirasın korunması, alan koruması ve koruma çalışmalarının finansmanı, arkeolojik araştırmalara yerel halkın katılımı ve arkeolojinin kamu gözündeki algısı gibi konuları araştırıyor. Kendi çalışmaları üzerine derinlemesine düşünmeyi ve eleştirel değerlendirmeyi sağlayarak belirli koşullarda neyin işe yarayıp neyin yaramadığına dair çalışmalarını da sunan yazarlar, aynı zamanda başarılı olmuş örnekleri ve sorunları da tartışmaktadırlar.

The University of Chicago Press, Koç Üniversitesi Yayınları ve Yapı Kredi Yayınları mağazalarından satın alabileceğiniz kitabın Türkçe versiyonu ise önümüzdeki aylarda yayımlanacak.

Miras, Dünya Mirası ve Gelecek: Ölçek, Koruma ve Diyalog Üzerine Görüşler

Etiketler

Bir yanıt yazın