Havuz İzmir Projesi, BigSEE Kamu ve Ticari Yapılar Kategorisinde Ödül Aldı

Tasarımın birçok dalında farklı ölçek ve kategorilerde verilen BigSEE Ödülleri'nin 2022 kazananları belli oldu. “Kamu ve Ticari Alanlar” kategorisinin kazananları arasında Türkiye’den Not Mimarlık, Havuz İzmir Projesi ile yer aldı.

Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda yer alan, Not Mimarlık tasarımı Havuz İzmir, atık bir malzeme olan cam kayalarla biçimlenmiş gabion kabuğu sayesinde ışık-gölge oyunları yaratarak yapıdaki deneyimi eşsizleştiriyor.

Güneydoğu Avrupa’dan çeşitli ölçeklerde tasarımların potansiyelini ve zenginliğini öne çıkarmayı misyon edinen BigSEE (South East Europe) platformu her sene bölgeden seçilen tasarımları ödüllendiriyor. Sene başında verilen bu ödüller Güneydoğu Avrupa’da, yerel sorun ve ihtiyaçları dikkate alan tasarımları yelpazesine dahil ediyor. Ödüller ile katılımcı bir topluluk inşa etmeyi de hedefleyen BigSEE, genç ve yaratıcı tasarımcıları destekleyerek bölgenin ve bölgedeki tasarımcıların gelişimini çalışmalarında ön planda tutuyor. Not Mimarlık, geçtiğimiz yıl Bayraklı Sahili Yaya Köprüsü ile bu ödülü İzmir’e taşımıştı.

Etiketler

Bir cevap yazın