Bayraklı Sahili Yaya Köprüsü BigSEE Kamu ve Ticari Yapılar Kategorisinde Ödül Aldı

Bayraklı sahilinde yer alan yaya köprüsü, BigSEE Kamu ve Ticari Yapılar kategorisinde ödül aldı. Yapı aynı zamanda Mayıs ayında yapılacak Büyük Mimarlık Festivalinde açıklanacak GranPrix Ödül adaylarından biri olarak gösterildi.

Yapı İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmirdeniz projesi kapsamında Not Mimarlık’tan Mimar Merih Feza Yıldırım ve Mimar Serdar Uslubaş tarafından tasarlanmıştı. İşlevselliğinin yanı sıra bir kent ikonu ve referans olmak iddiası ile tasarlanan köprü, içinden geçenlere farklı bir kentsel algı vaat ederken, dışardan köprüyü izleyenlere günün her saatinde farklı yansımalar sunuyor.

Slovenya merkezli BigSEE Ödülleri, her yıl tasarım ayı etkinliklerinden biri olan Büyük Mimarlık Festivali çerçevesinde veriliyor. Ödüller, 19 ülkeden oluşan Güneydoğu Avrupa (SouthEastEurope-SEE) bölgesinde mimari ve tasarım alanlarındaki başarıları takdir etmek amaçlı düzenleniyor Ödüller, mimari, iç tasarım, ürün tasarımı, moda tasarımı, turizm tasarımı ve ahşap tasarım kategorilerinde veriliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın