British Council’dan Yaratıcı İş Birlikleri İçin Hibe Çağrısı

British Council’dan Yaratıcı İş Birlikleri İçin Hibe Çağrısı

British Council’ın, Türkiye ve Birleşik Krallık’taki kültür-sanat kuruluşlarının yaratıcı iş birlikleri geliştirmelerine destek olmak ve yenilikçi ve sanatsal iş birliklerini teşvik etmek üzere hayata geçirdiği hibe programı, Türkiye’den tüm kültür-sanat kurumlarının başvurularını bekliyor. Son başvuru tarihi 18 Eylül 2022.

Tüm Türkiye’den başvurulara açık olacak hibe çağrısında, iklim değişikliğinden küresel sorunlara kadar çağdaş temaları ele alan özgün ve yaratıcı proje işbirlikleri desteklenecek. Film, yaratıcı teknolojiler, edebiyat, sanat, görsel sanatlar, tiyatro ve dans, müzik, mimarlık, tasarım ve moda alanlarındaki yenilikçi başvuruların dikkate alınacağı programda, Türkiye’deki sanat kuruluşlarının Birleşik Krallık’taki sanatçı ve kurumlarla iş birliği içinde yaratıcı projeler geliştirmeleri amaçlanmakta.

Çevrimiçi veya yüz yüze sergilenecek çeşitli, kapsayıcı ve yenilikçi programlarla, Birleşik Krallık ve Türkiye’deki kültür ve sanat anlayışını paylaşmayı ve yaygınlaştırmayı hedefleyen hibe programı, seçilen her projeye 150.000 TL’ye kadar destek sunacak. Sunulan projelerde belli bir tema şartı istenmemekle birlikte, özellikle cinsiyet, ırk, etnik köken, engellilik, kapsayıcılık, yaş ve diğer çeşitlilik alanlarına odaklanan iş birlikleri teşvik edilmekte.

Başvurulan projenin, 15 Ekim 2022-31 Mart 2023 tarihleri arasında hayata geçmesi gerekiyor.

Hibe programı hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru için buradan sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Hibe programı kapsamında seçilen projeler, 26 Eylül tarihinde British Council web sitesi üzerinden açıklanacak.

 

Etiketler

Bir cevap yazın