Başka Bir Mimarlık Mümkün

Mimarlar Derneği 1927 tarafından 2009 yılından beri düzenlenmekte olan “Mimarlıkta Eleştirel Okumalar, Üniversite Öğrencileri Metin Yarışmaları” serisinin, “Başka Bir Mimarlık Mümkün” temalı yedinci yarışmasına ait seçki okurlarla buluşuyor.

Mimarlar Derneği 1927 tarafından 2009 yılından beri düzenlenmekte olan “Mimarlıkta Eleştirel Okumalar, Üniversite Öğrencileri Metin Yarışmaları” serisinin yedinci ve sekinci yarışmalarına ait seçkiler mimarlık okurlarıyla buluşuyor.

2017 yılında, “Başka Bir Mimarlık Mümkün” temasıyla yedincisi düzenlenen yarışmada eşdeğer ödül alan ve yayınlanmaya değer görülen toplam 13 metin bu seçkide yer alıyor. Başka Bir Mimarlık Mümkün iddiasıyla katılımcıları, mimarlığa egemen, bildik ve alışılagelmiş olanın dışından bakmaya çağıran yarışmadaki amaç; başka bir mimarlık pratiğine dair düşünceler üretmeye kapı açmak, bir yandan mimarlığın bugününü değerlendirirken bir yandan da geleceğine bakmaktır. Aynı zamanda Mimarlar Derneği 1927’nin 90. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenmiş olan yarışmanın seçkisi Mert Ayaroğlu ve Tayfun Gürkaş tarafından yayına hazırlandı.

MİMARLIKTA ELEŞTİREL OKUMALAR Öğrenci Metin Yarışmaları Kitapları 7 “Başka Bir Mimarlık Mümkün” 2017
Yayına Hazırlayan: Mert Ayaroğlu, Tayfun Gürkaş
Tasarım: Nilgün Kara Babacan – Ferhat Babacan

Etiketler

Bir cevap yazın